یکشنبه, ۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۲۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری | ۱۰ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ۲۳:۴۶
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مدیر عامل شرکت آبفا فارس از سرعت بخشیدن به عملیات تکمیل طرح فاضلاب شهر داراب خبر داد و گفت: عملیات تکمیل طرح فاضلاب شهر داراب به سرعت در حال اجرا می باشد و به زودی وارد مدار بهره برداری می شود.

به گزارش پیام خبر، علی جان صادق پور اظهار داشت: با توجه به توقف ردیف اعتباری تسهیلات بانک توسعه اسلامی طی دو سال اخیر و به تبع آن توقف پروژه های متنفع از وام و تسهیلات بانک مذکور، شرکت آبفا فارس پیگیری های متعددی را جهت تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای خط انتقال فاضلاب از شبکه ی جمع آوری شهر داراب تا تصفیه خانه، از محل اعتبارات دولت جمهوری اسلامی انجام داده است، در همین راستا فاز اول این پروژه شامل: لوله گذاری با لوله های کاروگیت پلی اتیلن به قطر یک هزار میلیمتر به طول سه هزار متر و همچنین اجرای کانال بتنی به طول یک و ۵۰۰ متر در حال انجام است که تاکنون بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ متر لوله گذاری وکانال بتنی اجرا شده است و به زودی با تکمیل این پروژه، امکان بهره برداری از فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهر داراب و حدود ۵۲ کیلومتر شبکه جمع آوری فراهم می شود.

مدیر عامل آبفا فارس در همین خصوص اضافه کرد: با توجه به اهمیت و لزوم تسریع در زمان اتمام این پروژه با هدف بهره برداری از تصفیه خانه و تاسیسات فاضلاب احداث شده، عملیات اجرای خط انتقال مزبور به صورت دو شیفت روزانه و شبانه توسط حداقل ۴ اکیپ اجرایی در حال انجام است.

وی به اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به مسیر اجرای پروژه و صعوبت موجود در این راستا، پیش بینی می گردد برای تکمیل طرح بالغ بر ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.

دکتر صادق پور در تشریح مشخصات فنی تصفیه خانه فاضلاب شهر داراب نیز گفت: مدول اول تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب در شبانه روز با سیستم تصفیه DPMC از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی در حال گذراندن مراحل پایانی احداث است و هم اینک حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: برای احداث این تصفیه خانه بالغ بر ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار ریالی به اضافه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار یورو اعتبار ارزی هزینه شده و از زمان شروع اجرای تاسیسات فاضلاب شهر داراب تاکنون از محل اعتبارات دولت جمهوری اسلامی نیز حدودا ۵۲ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب با استفاده از لوله های پلی اتیلن در اقطار مختلف اجرا شده است.
صادق پور ادامه داد: ارزش بروز رسانی شده کل تاسیسات سرمایه گذاری شده در این طرح، بالغ بر ۴ هزار و‌ ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد می شود که با بهره برداری از فاز نخست آن امکان بهره مندی حدود ۴ هزار فقره مشترک فاضلاب شهر داراب، از خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب فراهم می شود.

گفتنی است: طرح جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب علاوه بر ارتقاء سطح بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست، باعث رشد اقتصادی و اشتغال زایی از طریق توسعه صنعت و کشاورزی خواهد شد.

 

کد خبر 216835

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید