یکشنبه, ۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۲۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری | ۱۰ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
پنج شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ ۱۲:۵۴
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی از اجرای تمهیدات ترافیکی بازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر از اراک، سرهنگ سید علی حسینی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، بیان داشت: پلیس راهنمایی ورانندگی مرکزی، به منظورتسهیل درعبورو مرور وافزایش ضریب ایمنی تردد دانش آموزان، اقدام به ایجاد تمهیدات ترافیکی مناسب، درمعابر مختلف محدوده مدارس خواهد کرد.

این مقام مسول ادامه داد: پلیس راهور مرکزی، با بکارگیری توان صددرصدی تجهیزات خودرویی و انسانی خود، نسبت به پوشش ترافیکی معابر به ویژه معابر پرتردد در محدوده مدارس، اقدام خواهد کرد و گشت های مختلف انتظامی و دیگر پلیس‌های تخصصی نیز به‌صورت محسوس و نامحسوس در اطراف مدارس و محل عبور دانش‌آموزان حضور دارند و با افرادی که برای دانش آموزان، ایجاد مزاحمت کنند، برخورد قاطع و قانونی خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: والدین باید از سرویس های شرکتی آموزش دیده و تعیین صلاحیت شده برای فرزندان خوداستفاده کرده و به هیچ عنوان از سرویس های شخصی برای انتقال فرزندان خود به مدارس استفاده نکنند.

این مقام انتظامی یادآور شد: بر اساس قانون، رانندگان موظف هستند تا تناسب ظرفیت خودروی خود، دانش اموزان را جابجا کنند و در غیر اینصورت، پلیس با رانندگان خاطی برخورد خواهد کرد.

سرهنگ"حسینی" تصریح کرد: رانندگان موظف به رعایت قوانین راهنمایی رانندگی هستند و پلیس با هر گونه سهل انگاری و قانون شکنی از سوی رانندگان سرویس های مختلف مدارس، قاطعانه و بدون هرگونه چشم پوشی، برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در پایان با تآکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های پلیسی به منظور ایجاد تسهیلات مناسب برای عبور و مرور ایمن دانش آموزان و انتظام بخشی به معابر درون شهری افزود: تامین ایمنی دانش آموزان، پوشش ترافیکی مدارس در حاشیه معابر و آموزش به دانش آموزان در خصوص علائم راهنمایی و رانندگی و اصول اولیه ایمنی عبور و مرور با همکاری مدیران مدارس و اولیاء دانش آموزان، از دیگر اهداف ایجاد تمهیدات ترافیکی بازگشایی مدارس می باشد که برای ایجاد محیطی امن برای دانش‌آموزان و آینده‌ سازان این مرز و بوم، با تمام توان از سوی پلیس انجام خواهد گرفت.

 

کد خبر 216943

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید