دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. مذهبی
سه شنبه, ۲۳ آبان ۱۴۰۲ ۱۴:۵۳
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رئیس همایش بین المللی سیره نبوی در طب گفت: رسالت اسلام هدایت است و نه درمانگری و تشخیص است و درمان وظیفه وزارت بهداشت است و اینکه برخی با عدم داشتن علم کافی می خواهند طب اسلامی را ترویج دهند از غفلت ما در موضوع هدایتگری اسلام سواستفاده کرده اند.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام عبدالرضا محمودی، امروز در جمع خبرنگاران پیرامون ششمین همایش بین المللی سیره نبوی در طب، گفت: این همایش به دنبال هتک حرمت به پیامبر اعظم (ص) شکل گرفت که 12 سال پیش اساعه ادب کردند و دین و شریعت اسلام نگهدارنده ادیان دیگر هست.

رئیس همایش بین المللی سیره نبوی در طب گفت: این جسارت باعث شد تا ایده شکل گیری این همایش شد و همایش تبیین سیره نبوی در طب آغاز به کار کرد که هر 2 سال یکبار برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه افتتاحیه ششمین دوره روز سه شنبه سی ام آبان ماه خواهد بود، اضافه کرد: برنامه های علمی چهارشنبه و پنج شنبه یک و دوم آبان ماه برگزار می شود و در دوره ششم با محور «تاثیرگذاری» برگزار می شود و به ویژگی های فرشتگی پزشکی به عنوان یکی از محورهای توجه شده است که این عنوان «فرشته» با الهام از صحبت های آیت الله جوادی آملی است.

حجت الاسلام محمودی با یادآوری این مطلب که دومین محور، سلامت معنوی بر مبنای حیات طیبه نبوی است، افزود: تبیین نظام غایی طبابت در سیره نبوی، جایگاه نفس در نسل های مختلف پزشکی، سلامت و آسیب های اجتماعی از منظر سیره نبوی و علوم میان رشته ای انسانی و اسلامی در سیره نبوی از دیگر محورهای این همایش است.

رئیس حوزه های علمیه استان فارس با اشاره به اینکه مراسم افتتاحیه بعد از نماز مغرب و عشا در سالن شهید دستغیب حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می شود، اضافه کرد: متاسفانه کار نقد و سرمایه گذاری در حوزه مادیات در جامعه بیشتر شده است اما کمتر کسی دقت دارد که ارزش کار فرهنگی و علمی هم درجه با کارهای عمرانی است.

وی گفت: دوره ششم ماحصل 12 سال کار است که همه در صحنه آمدند و این یک نکته هست که در سراسر کشور بی نظیر است و باید در کنار کالبد که مورد تشخیص و درمان قرار می گیرد سلامت معنوی انسان هم مورد بررسی قرار گیرد.

حجت الاسلام محمودی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) ترجمان وحی هستند، یادآور شد: رسالت اسلام هدایت است و نه درمانگری و تشخیص است و درمان وظیفه وزارت بهداشت است و اینکه برخی با عدم داشتن علم کافی می خواهند طب اسلامی را ترویج دهند از غفلت ما در موضوع هدایتگری اسلام سواستفاده کرده اند چرا که کمتر به رسالت هدایتگری اسلام توجه شده است و این باعث شده است برخی از طب اسلامی سواستفاده کنند.

 

کد خبر 220384

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید