دوشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۲ | ۱۹ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری | ۰۴ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
چهارشنبه, ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۹
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مدیر کل هواشناسی فارس با بیان اینکه درصد صحت پیش بینی ها بین ۶۰ تا ۶۵ درصد بیشتر نیست، افزود: طبق پیش بینی های انجام شده انتظار می‌رود تا پایان پاییز میزان بارندگی خوب و در حد نرمال تا بیش از نرمال باشد، هرچند نمی‌توان از هم‌اکنون در این زمینه اظهار…

مهندس مسعود حقیقت در گفتگو با پیام خبر، با اشاره به آغاز بارش های پاییزی در فارس و شهر شیراز گفت: با توجه به نقشه های هواشناسی در روز چهارشنبه 24 آبان به تدریج آسمان ابری و از اواخر وقت چهارشنبه تا پایان هفته با عبور یک سامانه بارشی در برخی نقاط به ویژه نواحی شمال غربی، غرب و مرکز استان شاهد بارش باران همراه با رعد و برق خواهیم بود.

مدیر کل هواشناسی فارس ادامه داد: بارش ها در مناطق جنوبی و شرقی پراکنده و خفیف خواهد بود و به لحاظ تغییرات دمایی بعد از عبور سامانه بارشی، کاهش دما پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: دوشنبه و سه شنبه هفته آینده نیز بارش های خوبی در استان و شهر شیراز پیش بینی شده است که میزان بارش استان را فرا تر از نرمال خواهد کرد که پیش بینی های فصلی را محقق خواهد کرد.

حقیقت با بیان اینکه درصد صحت پیش بینی ها بین ۶۰ تا ۶۵ درصد بیشتر نیست افزود: طبق پیش بینی های انجام شده انتظار می‌رود تا پایان پاییز میزان بارندگی خوب و در حد نرمال تا بیش از نرمال باشد، هرچند نمی‌توان از هم‌اکنون در این زمینه اظهار نظر قطعی کرد.

مدیر کل هواشناسی فارس در ادامه با اشاره به اطلاعیه سطح زرد هواشناسی گفت: برای این هفته فعالیت سامانه بارشی و بارش برف در مناطق سرد سیر و احتمال جاری شدن روان آب در استان فارس به ویژه مناطق شمال غربی در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری پیش بینی شده است.

وی بیان داشت: این سامانه برای پنجشنبه ۲۵ آبان ماه در استان به ویژه مناطق شمال غربی همچون شهرستان های نور آباد ممسنی، رستم،‌ کازرون، کوهچنار و سپیدان فعال می شود و روز جمعه هم در سطح استان پیش بینی شده است.

حقیقت، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، محدودیت در فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره را از جمله مواردی دانست که باید به آن توجه شود.

 

کد خبر 220412

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید