دوشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۲ | ۱۹ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری | ۰۴ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. مذهبی
پنج شنبه, ۲۵ آبان ۱۴۰۲ ۰۷:۲۲
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سند مالکیت موقوفه بدیعی به وسعت 750 هکتار توسط اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 2 شیراز اخذ شد.

به گزارش پیام خبر، سعید مرادپور گفت: موقوفه آقا میرزا علی مشهور به موقوفه بدیعی شامل اراضی زراعی روستای خرم آباد منطقه کربال می شود که سند مالکیت این موقوفه تحت پلاک ثبتی 115 در بخش 5 فارس اخذ و بدین ترتیت مالکیت این موقوفه تثبیت شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 2 شیراز اظهار کرد: این کار که با هدف حفاظت و صیانت از موقوفه صورت پذیرفت شامل شش دانگ اراضی با کاربری زراعی و باغی است که مساحت آن بالغ بر پنج میلیون و 700 هزار مترمربع با ارزش 250 میلیارد تومان است.

مرادپور با اشاره پیشینه این موقوفه گفت: آقا میرزا علی که فرزند میرزا سید علی و از سادات دشتکی فارس بوده است در سال 1279 قریه خرم آباد کربال را با نیت برپایی سفره عزاداری حضرت سیدالشهداء(ع) در ایام محرم و صفر به مدت 10 شب در مسجد مشهور به حاجی قاسم واقع در محله سردزک شیراز وقف کرده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه2 شیراز ضمن قدردانی از همکاری و همراهی کارشناسان ثبت اسناد و املاک استان تاکید کرد: سند مالکیت موقوفه حاصل تلاش همکاران ادارات اوقاف و ثبت بوده است که پس از سال های متمادی با بررسی های مجددانه گردش های ثبتی و نقشه های موجود اخذ می شود.

 

کد خبر 220489

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید