دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری | ۱۷ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. فرهنگ و ادب
دوشنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۷:۵۶
زمان مطالعه: 3 دقیقه
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی تجلیل از کتابخوانان گروه ادبی «یاران اقلیم عشق» در عمارت تاربخی نصیر نظام برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، گروه ادبی «اقلیم عشق» به سرپرستی و مدیریت مژگان وفایی که از ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ و همزمان با بزرگداشت شاعر ملی خیام نیشابوری فعالیتشان را با رویکرد توجه به کتاب، کتابخوانی و خوانش کتاب آغار کردند در یک دورهمی صمیمانه که شامگاه شنبه ۲۷ آبان جاری در عمارت تاریخی نصیرنظام گردهم آمدند تا از کتابخوانان و فعالان ادبی خود در بیستمین دورهمی گروه فرهنگی «شاهدان شیراز» تجلیل و تقدیر کنند.

مژگان وفایی که تحصیلات ادبیات و هنر دارد و در زمینه های نقاشی و طراحی، نویسندگی و… فعالیت دارد در این دورهمی که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برپاشد اظهار کرد: عمده ترین فعالیت گروه یاران اقلیم عشق پاسداری از ادبیات کهن ایران زمین و حفظ مواریث معنوی کشور عزیزمان ایران است.

وی با قدردانی از محمدرضا رفیعی راد مدیر مجموعه اقامتی و گردشگری نصیرنظام شیراز که فضای برگزاری جلسات دورهمی‌های فرهنگی را فراهم آورده و می آورند افزود: یاران اقلیم عشق در زمینه هایی همچون شاهنامه خوانی، خیام خوانی، حافظ خوانی، بوستان خوانی، سعدی جان، خوانش دوبیتی های باباطاهر، استاد شهریار، سهراب سپهری، هزار و یک شب، کلیله و دمنه، مناجات نامه خواجه عبداله انصاری، پروین اعتصامی و خوانش کتاب‌های ایران و جهان فعال هستند.

وی با بیان برگزاری جلسات ارزشمند دورهمی شاهدان شیراز که هر هفته در گذر نصیرنظام و در عمارت تاریخی راد برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: هر هفته در کافه کتاب عمارت نصیرنظام دورخوانی کتاب و هر ماه جلسات ماهیانه نقد و بررسی کتابهای مختلف انجام می‌گیرد که همین جا لازم است از تلاش‌های فرهنگی سید محی الدین حسینی ارسنجانی فعال فرهنگی و از اهالی رسانه و دبیر اجرایی شاهدان شیراز که امکان حضور چهره های نامدار فرهنگ و ادب و هنر در مراسم تجلیل از فرهنگوران را فراهم می آورند تشکر نمایم.

وفایی اظهار امیدواری کرد: امید آنکه اینگونه جلسات با حضور بزرگان علم و فرهنگ که مرتبط با نشاط و شادی مردم می‌شود مکرراً و مستمرا در این مجموعه ها و در بافت زیبای تاریخی شیراز برگزار گردد.

وی در پایان از تمامی دست اندرکاران و همکاران برپایی این دورهمی‌های صمیمانه و ماندگار که موجب تلطیف روحیه و رضایتمندی فعالان حوزه فرهنگی و کتابخوانان شیرازی شده و می‌شود، تقدیر و تجلیل کرد.

 

کد خبر 220678

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید