یکشنبه, ۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۲۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری | ۱۰ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
دوشنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۷:۴۰
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در بازدید از مرکز عملیات شرکت مخابرات ایران، دکتر شاهچراغی معاون سیاسی وزیر کشور، دکتر اسلامی رئیس ستاد انتخابات کشور و دکتر شجاعان رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور، به همراه مهندس سلطانی مدیر عامل و معاونان این شرکت از نزدیک در جریان کنترل، نظارت و مانیتورنیگ شبکه ارتباطی کشور قرار گرفتند.

به گزارش پیام خبر، در بازدید از مرکز عملیات شرکت مخابرات ایران، دکتر شاهچراغی معاون سیاسی وزیر کشور، دکتر اسلامی رئیس ستاد انتخابات کشور و دکتر شجاعان رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور، به همراه مهندس سلطانی مدیر عامل و معاونان این شرکت از نزدیک در جریان کنترل، نظارت و مانیتورنیگ شبکه ارتباطی کشور قرار گرفتند.

مهندس مجید سلطانی در این بازدید از پایداری و اطمینان این شبکه گفت و افزود: پایداری ترافیک داخلی بسیار بالاست و مصرف آن نیز افزایش یافته به طوری از ۳۰ درصد به ۵۰ درصد استفاده از ترافیک داخلی رسیده است.

مدیر عامل شرکت مخابرات کشور در ادامه با بیان اینکه سنجش ترافیک و شناسایی تمامی اختلالات شبکه در سراسر کشور در لحظه مرکز عملیات مانیتورینگ می شود، اظهارداشت: همه اختلالات که از سراسر کشور گزارش می شود ظرف ۳ ساعت برطرف می شود.

همچنین اعضای ستاد انتخابات کشور در ادامه بازدید از مرکز نورنتا، شبکه اختصاصی امن ارتباطات دیدن کردند و مهندس یزدانی مدیر عامل این شرکت گزارشی از وضیعیت این شرکت و نقش آن در الزامات شبکه ملی اطلاعات، مدیریت شبکه ملی اطلاعات و خدمات این شبکه ارائه کرد.

دکتر شاهچراغی در حاشیه این بازدید با تاکید به اینکه شرکت مخابرات ایران با حمایت و پشتیبانی دولت می تواند خدمات با کیفیت و مطلوبی ارائه دهد، گفت: این شرکت از اول انقلاب و دوران دفاع مقدس تا کنون در مقاطع مختلف نشان داده که در هر زمینه به خوبی به ایفای نقش پرداخته است این موضوع از تعداد شهدای، رزمندگان، جانبازان مخابرات به خوبی روشن است.

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه باورمان این است شرکت مخابرات ایران امسال نیز در برگزاری انتخابات با تمام توان در این عرصه خدمات موثر ارائه و شبکه پایداری را ایجاد می کند، اظهار داشت: ستاد انتخابات کشور با مدیریت خوب مهندس سلطانی و همکارنش دغدغه ای از نظر ارایه خدمات مخابراتی در طول برگزاری انتخابات ندارد.

وی با تاکید بر حمایت دولت در چارچوب قانون گفت: دولت نیز براساس قوانین حتما شرکت مخابرات را در پیشبرد اهداف بهینه سازی تجهیزات و استفاده از فناوری های جدید کک می کند تا این شرکت در کنار اپراتورهای دیگر در کشور بتواند به ارتباطات در کشور رونق دهد تا جامعه از خدمات مطلو بهره مند شود. / مخابرات منطقه فارس

 

کد خبر 220790

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید