تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ مرداد , ۱۴۰۱ Wednesday, 17 August , 2022
2

جنگ جنگ

  • کد خبر : 22516
  • 13 فروردین 1398 - 14:07
جنگ جنگ
در همه ادوار تاریخ، سایه شوم جنگ همواره بر سر ایرانیان بوده است. از سردار فرومایه یونانی تا اقوام بدوی آسیای میانه؛ از استعمارگران جزیره تا استثمارگران چشم آبی؛ از متفقین تا رژیم بعث. به گواه تاریخ، مردم این سرزمین کهن هیچ گاه از یورش متجاوزان و استعمارگران در امان نبوده و هزینه های مادی و معنوی گزافی برای ایستادگی و حفظ اقتدار کشور پرداخت کرده اند.

پیام خبر – سعیدرضا امیرآبادی:

در همه ادوار تاریخ، سایه شوم جنگ همواره بر سر ایرانیان بوده است. از سردار فرومایه یونانی تا اقوام بدوی آسیای میانه؛ از استعمارگران جزیره تا استثمارگران چشم آبی؛ از متفقین تا رژیم بعث. به گواه تاریخ، مردم این سرزمین کهن هیچ گاه از یورش متجاوزان و استعمارگران در امان نبوده و هزینه های مادی و معنوی گزافی برای ایستادگی و حفظ اقتدار کشور پرداخت کرده اند. در بحبوحه جنگ ها و تجاوزها، همیشه بهترین فرزندان میهن در برابر مستکبران دوران ایستادگی کرده و نام ایرانیان را با آزادگی و رشادت و حماسه سازی در تاریخ نوشته اند. با عبور از دوران جنگ های تن به تن، اینک نوبت به دسیسه های نرم و توطئه های ناجوانمردانه و مهلکه های اقتصادی می رسد. دیگر در خاکریز با مزدوران متجاوز روبرو نیستیم؛ بلکه جنگ های انسانی جای خود را به بحران های فرسایشی و بایکوت های آزار دهنده داده است.
بازخوانی تاریخ نشان می دهد ملت ایران برای فایق آمدن بر ابربحران ها، کارنامه درخشانی دارد؛ اما وظیفه مسئولان نیز در این برهه از حساسیت زیادی برخوردار است. شاید اصلی ترین وظیفه جامعه مدیران این باشد که سپری میان تیغ تحریم ها و بدنه نحیف کارگری و کارمندی تدارک ببینند. این روزها تازیانه استعمارگران و استثمارگران به صورت مستقیم بر بدنه مظلوم ترین اقشار جامعه وارد می شود و این در حالی است که باید تدابیری برای مقابله با این دسیسه ها یافت. غایت نهایی تحریم گران این است که ملت را به ستوه آورده و با توسل به قوای مردمی، زمینه تضعیف نظام را پدید آورند. به همین دلیل، باید برای حمایت از مردم که همانا پشتوانه اصلی نظام را تشکیل می دهند با گام هایی استوار، نگاهی مدبرانه و فارغ از هرگونه چشم پوشی و غفلت وارد کارزار عمل شد و از گسترش قلمرو فقر جلوگیری کرد.
خواسته های مردم ایران نیز خواسته های برحقی است. آنها خواهان برقراری توازن میان سطح درآمد و هزینه ها هستند و از مسئولان می خواهند پیش از وقوع بحران، در مقام پیشگیری برآیند. اگر ارزش پول های خارجی در برابر ریال و تومان سر به آسمان می گذارد، اگر نرخ تمام بهارها نجومی می شود، اگر پراید کانال چهل و پنجاه میلیون تومان را به سادگی درهم می نوردد، اگر تملک مسکن به آرزوی محالی برای بسیاری از مردم تبدیل شده، اگر قیمت گوشت و مرغ و لبنیات و سیب زمینی و کاهو و در نهایت پیاز دیگر تابعی از منطق نیست، به طور حتم حلقه مفقوده ای در اتخاذ سیاست ها وجود دارد. به یاد داشته باشیم این مردم در تمامی بزنگاه های تاریخی، حمایت همه جانبه ای از کلیت نظام داشته اند و دست نیافتنی شدن مؤلفه هایی نظیر مسکن، خودرو، دارو، مواد غذایی و بسیاری دیگر از نیازهای اولیه در شأن ملت وفادار ایران نیست.
قطعاً برای خروج از شرایط بحرانی، گریزگاه هایی نیز وجود دارد. اگر حمایت از تولید در اولویت باشد، اگر ارز دولتی با وسواس و دقت بیشتری در اختیار واردکنندگان قرار گیرد، اگر اخلالگران اقتصادی فرصتی برای آشوب نیابند، اگر اختلاس نشود، اگر چرخه صنعت گرفتار تعدیل نیرو نشود، اگر قوانین مالیاتی و بروکراسی ها مشمول بازنگری و اصلاحات گردند، اگر اسلوب رفیع اقتصاد مقاومتی به دقت اجرا شود، اگر در موافقت و مخالفت با قوانین پولشویی گرفتار جانب گیری های کورکورانه و تسویه حساب ها نشویم، اگر حمایت از تولید ملی در دستور کار همه اقشار قرار گیرد و اگر همه تصمیمات بر مبنای مصلحت نظام و سربلندی کشور و رفاه مردم و از سر دلسوزی و تدبیر اتخاذ شود، به طور حتم از این پیچ تاریخی هم با سربلندی و عزت عبور خواهیم کرد.
در صورت تحقق این ماجرا، شاهد تقویت بنیه اقتصادی کشور و جان گرفتن اقشار فرودست خواهیم بود و همه دشمنان، در حالی که حقوق اساسی و رسمی ملت ایران را به رسمیت می شناسند، پای میز مذاکره خواهند آمد و از ارائه پیش شرط های غیرمنطقی و تحقیرآمیز اجتناب می ورزند.
آینده ایران در گروی رفتار و تصمیمات کنونی ماست.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=22516

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.