پنج شنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ | ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری | ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. گردشگری
جمعه, ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ ۱۴:۳۵
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: حافظیه با 347 هزار و 280 بیشترین آمار بازدیدکنندگان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پیام خبر، دکتر محمد ثابت اقلیدی امروز افزود: طبق آمار بلیت‌فروشی تاکنون یک‌میلیون و 135 هزار و 482 نفر مسافر نوروزی از اماکن تاریخی و فرهنگی فارس دیدن کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: آمارهای ارائه‌شده بازدیدها از 24 اسفندماه سال گذشته تا دیروز نهم فروردین‌ماه 1403 و از تمامی اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس است.

ثابت اقلیدی گفت: در مدت مذکور مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با 347 هزار و 280 نفر بازدیدکننده در صدر آمار بازدیدها قرار دارد و پس‌ازآن مجموعه جهانی تخت جمشید با 255 هزار و 656 نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با 189 هزار و 72 نفر در رتبه‌های بعدی بازدیدهای مسافران نوروزی قرار دارند.

وی گفت: در روز گذشته نیز بیش از 28 هزار و 777 نفر از مجموعه فرهنگی حافظیه و 28 هزار و 146 نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید و 18 هزار و 496 نفر از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدی دیدن کردند.

ثابت اقلیدی تاکید کرد: آمار ارائه‌شده تنها متعلق به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش این اداره کل شامل مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی حافظ، سعدی، ارگ کریم‌خانی، موزه‌های پارس، سنگ هفت‌تنان و حمام وکیل در شیراز، مجموعه جهانی تخت جمشید و موزه تخت جمشید، نقوش رستم و رجب در شهرستان مرودشت، مجموعه جهانی پاسارگاد، مجموعه جهانی شهر بیشاپور، موزه ساسانی بیشاپورو تنگ چوگان و موزه مردم‌شناسی شهرستان کازرون، کاخ ساسانی سروستان، آتشکده و قلعه دختر فیروزآباد همچنین موزه خط و کتابت نی‌ریز است.

 

کد خبر 228415

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید