پنج شنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ | ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری | ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. گردشگری
شنبه, ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ ۱۳:۵۵
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جانشین استاندار فارس در ستاد خدمات سفر استان:

اسکان مسافران نوروزی در فارس از مرز 2 میلیون گذشت

جانشین استاندار فارس در ستاد خدمات سفر استان با بیان اینکه بجز اقامتگاه های تحت پوشش میراث در مجموع ۲,۴۰۵,۰۲۷ اسکان در استان صورت پذیرفته است افزود: ۱,۹۴۳,۰۲۷ اسکان توسط آموزش و پرورش و ۴۶۲,۰۰۰ اسکان توسط مراکز تحت مدیریت شهرداری شیراز انجام شده است.

به گزارش پیام خبر، محمد فرخ زاده با بیان اینکه در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا ۱۰ فروردین در مجموع ۲,۱۷۲,۲۱۵ پلاک خودرو وارد فارس شده اند،گفت: ۵۷ درصد این خودروها عبوری بوده اند و کمتر از یک روز در فارس توقف داشته اند،۲۴ درصد بین ۱ تا ۳ روز، ۱۳ درصد بین ۳ تا ۵ روز و ۶ درصد بین ۵ تا ۷ روز در فارس اقامت داشته اند.

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس ادامه داد: ۶۵ مجتمع خدمات رفاهی در فارس از گردشگران پذیرایی می کنند که بیشترین تعداد مجتمع در کشور متعلق به فارس است.

فرخ زاده آمار بازدید اماکن گردشگری را بدون احتساب زائرین شاه چراغ (ع) به این شرح زیر اعلام کرد:
اماکن اوقافی ۵۶.۰۰۰، اماکن میراثی ۱,۲۲۸,۴۴۶
اماکن تحت مدیریت دانشگاه شیراز ۱۵۸.۰۵۱، اماکن تحت نظارت شهرداری ۶۳.۵۵۸ و خانه زینت الملک تحت مدیریت بنیاد فارس شناسی ۳۰.۶۸۸ بازدید کننده داشته است که در مجموع به ۱,۵۳۶,۷۴۱ بازدید کننده می‌رسد.

وی با بیان اینکه بجز اقامتگاه های تحت پوشش میراث در مجموع ۲,۴۰۵,۰۲۷ اسکان در استان صورت پذیرفته است افزود: ۱,۹۴۳,۰۲۷ اسکان توسط آموزش و پرورش و ۴۶۲,۰۰۰ اسکان توسط مراکز تحت مدیریت شهرداری شیراز انجام شده است که بیشتر آمار اسکان آموزش و پرورش در کشور متعلق به فارس است.

معاون استاندار فارس با اشاره به روزهای پرترافیک فرودگاه بین المللی شیراز نیز افزود: طبق آمار تجمیعی ۲۴ اسفند لغایت ۱۰ فروردین ۱۱۱۵ پرواز از شیراز انجام شده و اعزام و پذیرش مسافر ۱۲۶,۶۱۲نفر بوده است.

فرخ زاده افزود: حمل و نقل ریلی نیز در این بازه زمانی با ۲۴ قطار ورودی و خروجی، ۸۵۲۰ مهمان ورودی و ۸۵۵۱ میهمان خروجی از استان فارس ثبت شده است.

 

کد خبر 228473

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید