پنج شنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ | ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری | ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. گردشگری
یکشنبه, ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ ۱۳:۵۴
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: آمار بازدیدهای نوروزی از اماکن تحت پوشش این اداره کل در استان فارس به یک‌میلیون و 311 هزار و 628 نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، دکتر محمد ثابت اقلیدی امروز با اشاره به اینکه آمار بازدیدهای نوروزی از اماکن تحت پوشش این اداره کل در استان فارس به یک‌میلیون و 311 هزار و 628 نفر رسید، افزود: آمارهای ارائه‌شده این بازدیدها از 24 اسفندماه سال گذشته تا دیروز یازدهم فروردین‌ماه و از تمامی اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: در مدت مذکور مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با 393 هزار و 465 نفر بازدیدکننده در صدر آمار بازدیدها قرار دارد و پس‌ از آن مجموعه جهانی تخت جمشید با 304 هزار و 281 نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با 216 هزار و 650 نفر در رتبه‌های بعدی بازدیدهای مسافران نوروزی قرار دارند.

ثابت اقلیدی گفت: در روز گذشته بیش از 22 هزار و 52 نفر از مجموعه فرهنگی حافظ و 21 هزار و 737 نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید و 13 هزار و 714 نفر از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدی دیدن کردند.
او تاکید کرد: آمار ارائه‌شده تنها متعلق به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش این اداره کل شامل مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی حافظ، سعدی، ارگ کریم‌خانی، موزه‌های پارس، سنگ هفت‌تنان و حمام وکیل در شیراز، مجموعه جهانی تخت جمشید و موزه تخت جمشید، نقوش رستم و رجب در شهرستان مرودشت، مجموعه جهانی پاسارگاد، مجموعه جهانی شهر بیشاپور، موزه ساسانی بیشاپورو تنگ چوگان و موزه مردم‌شناسی شهرستان کازرون، کاخ ساسانی سروستان، آتشکده و قلعه دختر فیروزآباد همچنین موزه خط و کتابت نی‌ریز است.

 

کد خبر 228520

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید