پنج شنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ | ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری | ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. گردشگری
سه شنبه, ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ ۱۰:۰۳
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: آمار بازدیدهای نوروزی از اماکن تحت پوشش این اداره کل در استان فارس به یک‌میلیون و ۳۷۳ هزار و ۳۷۲نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، دکتر محمد ثابت اقلیدی گفت: آمار بازدیدهای نوروزی از اماکن تحت پوشش این اداره کل در استان فارس به یک‌میلیون و ۳۷۳ هزار و ۳۷۲نفر رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: آمارهای ارائه‌شده این بازدیدها از 24 اسفندماه سال گذشته تا روز دوازدهم فروردین‌ماه و از تمامی اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس است.

وی ادامه داد: در مدت مذکور مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با ۴۰۸هزار و ۹۸۲ نفر بازدیدکننده در صدر آمار بازدیدها قرار دارد و پس‌ازآن مجموعه جهانی تخت جمشید با ۳۲۱هزار و ۵۱۴نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با ۲۲۵هزار و۶۰۰ نفر در رتبه‌های بعدی بازدیدهای مسافران نوروزی قرار دارند.

ثابت اقلیدی گفت: آمار ارائه‌شده تنها متعلق به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش این اداره کل شامل مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی حافظ، سعدی، ارگ کریم‌خانی، موزه‌های پارس، سنگ هفت‌تنان و حمام وکیل در شیراز، مجموعه جهانی تخت جمشید و موزه تخت جمشید، نقوش رستم و رجب در شهرستان مرودشت، مجموعه جهانی پاسارگاد، مجموعه جهانی شهر بیشاپور، موزه ساسانی بیشاپورو تنگ چوگان و موزه مردم‌شناسی شهرستان کازرون، کاخ ساسانی سروستان، آتشکده و قلعه دختر فیروزآباد همچنین موزه خط و کتابت نی‌ریز است.

 

کد خبر 228617

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید