پنج شنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ | ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری | ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
چهارشنبه, ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ ۱۵:۲۷
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فرمانده انتظامی استان فارس از ثبت تعداد 30 میلیون و 130 هزار و 61 تردد در جاده های استان طی ایام نوروز خبر داد.

به گزارش پیام خبر، سردار رهام بخش حبیبی ضمن تبریک سال نو و همچنین قبولی طاعات و عبادات مردم ولایتمدار استان فارس در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: پلیس در نوروز سال 1403 با شعار "آرامش و امنیت در بهار قرآن و طبیعت"، در راستای تامین و ارتقا امنیت و آرامش مردم و خدمت رسانی مضاعف به مردم و مسافران نوروزی همه تلاش خود را به کار بست.

فرمانده انتظامی فارس افزود: فرماندهی انتظامی استان فارس نیز با راه اندازی گشت های خودرویی، موتوری و پیاده و بکارگیری کلیه نیروها در سطح استان، اقدام به تامین نظم و امنیت مردم و مسافران نوروزی کرد.

سردار حبیبی ضمن تشریح اقدامات و عملکرد پلیس استان در ایام نوروز در بازده زمانی 29 اسفند سال 1402 تا 13 فروردین سال 1403 ، تصریح کرد: طی این مدت با کاهش 14 درصدی وقوع سرقت و همچنین افزایش 33 درصدی کشفیات سرقت در استان فارس مواجه بودیم؛ ضمن اینکه در این راستا 703 سارق نیز دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

سردار حبیبی با اشاره به آمار وقوع تصادفات برون شهری در سطح استان فارس در این مدت، گفت: در تصادفات برون شهری، آمار متوفیان 32 درصد کاهش و آمار مجروحان و خسارتی نیز به ترتیب 14 و 4 درصد کاهش را نشان می دهد.

وی افزود: در حوزه درون شهری نیز با کاهش 43 درصدی متوفیان، کاهش 21 درصدی تصادفات خسارتی و افزایش 25 درصدی تصادفات جرحی روبرو بوده ایم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در جمع کل تصادفات به وقوع پیوسته در سطح استان فارس طی این بازده زمانی، با کاهش 10 درصدی تصادفات روبرو بودیم و متوفیان نیز 34 درصد کاهش داشته است.

سردار حبیبی گفت: در ایام نوروز، 30 میلیون و 130 هزار و 61 تردد در جاده های استان فارس ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 6 درصدی روبرو بوده است.

فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در ایام نوروز بیش از 2 هزار خدمات مشاوره ای در مرکز مشاوره معاونت اجتماعی پلیس فارس و همچنین دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها به مردم و مسافران نوروزی ارائه شده است.

سردار حبیبی در پایان از تعامل و همکاری مردم شریف استان و همچنین مسافران نوروزی با خادمان خود در مجموعه انتظامی استان فارس در راستای تامین نظم و امنیت ایام تعطیلات نوروز تقدیر وتشکر کرد.

 

کد خبر 228686

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید