دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری | ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
شنبه, ۱۸ فروردين ۱۴۰۳ ۱۸:۲۷
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس گفت: با اجرای طرح خدمات نوروزی هلال احمر 857 هزار و 862 نفر مسافر از خدمات این جمعیت بهره مند شدند.

به گزارش پیام خبر، حسین درویشی با بیان اینکه همزمان با اجرای طرح ملی خدمات نوروزی در چهار بخش امداد و نجات، ایمنی و سلامت، درمان و توانبخشی و همچنین پویش هلال رحمت که از 24 چهارم اسفندماه 1402 تا 17 فروردین ماه 1403 صورت پذیرفت، گفت: جمعا 857 هزار و 862 نفر مسافر در 160 نقطه از استان فارس از خدمات هلال احمر فارس بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به اینکه پوشش امدادی 247 مورد حادثه و امدادرسانی به سه هزار و 723 نفر حادثه دیده در حوزه امداد و نجات یکی دیگر از بخش های نوروزی این جمعیت بود، افزود: یک هزار و 192 نفر نجاتگر در قالب 347 تیم عملیاتی در این مدت نسبت به امدادرسانی پرداختند که بیشترین آن مربوط به سوانح جاده ای بوده که جمعا 127 مورد تصادف جاده ای توسط هلال احمر فارس پوشش داده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس به اهمیت پیشگیری از وقوع حوادث در نوروز 1403 پرداخت و در این خصوص تصریح کرد: بیشترین ارائه خدمات هلال احمر در طرح ملی خدمات نوروزی مربوط به بخش پیشگری از وقوع حوادث بوده به گونه ای که بیش از 756 هزار نفر در 57 پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از خدمات این جمعیت نظیر طرح سحاب، پویش بهبود رفتارهای ترافیکی، خیمه های نماز و غرفه های فرهنگی، پایش سلامت، فضای دوستدار کودک و... بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس گفت: مراجعه پنج هزار و 641 نفر به داروخانه و مراکز درمانی هلال احمر در استان فارس یکی دیگر از محورهای خدمترسانی این جمعیت همزمان با طرح ملی خدمات نوروزی 1403 بوده است.

درویشی در بخش آخر سخنان خود به فعالیت های متعدد این نهاد بشردوست در حوزه داوطلبان پرداخت و عنوان کرد: تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز زمینه تهیه و توزیع بیش از 12 هزار سبد معیشتی را فراهم کرد و همچنین این جمعیت در طرح های مختلفی همچون مروجین سلامت، نیابت، غربالگری سلامت، پویش هلال رحمت، مرحم زائر و پویش بشردوستی موفق به ارائه خدمت به 92 هزار و 312 نفر شده که ارزش ریالی این خدمات برابر با 121 میلیارد و 680 میلیون ریال بوده است.

 

کد خبر 228845

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید