دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری | ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. فرهنگ و ادب
شنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۰۹:۰۲
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی محلات با حضور هنرمندانی از هشت استان کشور، برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش پیام خبر از اراک، دو نمایش «دوژم» و «امروز درختی خواهم شد» به سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در لاهیجان و نمایش «پیوند کوالانسی» به جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان راه پیدا کردند.

در بخش طرح و ایده، نمایش‌های «پیوند کوالانسی»، «ماریتا»، «به خاطر چند قطره آب» و «امروز درختی خواهم شد» (به صورت مشترک) حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند و نمایش «لابستر» مورد تقدیر قرار گرفت. در بخش کارگردانی «نمایش‌های پیوند کوالانسی»، «ماریتا» و «امروز درختی خواهم شد» (به صورت مشترک) و «دوژم» رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش بازیگران مرد، گروه بازیگران «پیوند کوالانسی»، بهنام کاوه برای نمایش «مارینا» و فریدون رجبی برای نمایش «لابستر» (به صورت مسترک) و میثم سرآبادانی برای نمایش «چند قطره آب» عناوین اول تا سوم را کسب کردند و هومن حسینی برای نمایش «ساعت دودی» مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش بازیگران زن، نجمه مهرابی برای نمایش «استامینوفن با طعم کدئین»، ساغر تیزرو برای نمایش «امروز درختی خواهم شد» و عسل میرزایی برای نمایش «دوژم» (به صورت مشترک)، نگار مددی برای نمایش «لابستر» و فروزان حسینی برای نمایش «ساعت دودی» (به صورت مشترک) به عنوان نفرات برگزیده اعلام شدند و حسن قبادی برای نمایش «آقای خاص» مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش حرکت، بازیگران نمایش‌های «دوژم» و «غولک‌های نازنین» مورد تقدیر قرار گرفتند. در بخش کودک و نوجوان جایزه ویژه به محمدصدرا شهبازیان به خاطر شرکت در نمایش «غولک‌های نازنین» تعلق گرفت و مهرسانا زارع به خاطر حضور در نمایش‌ امروز «امروز درختی خواهم شد» و نازگل روزبهانی به خاطر شرکت در نمایش «ساعت دودی» مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش طراحی فضا، نمایش‌های «پیوند کوالانسی»، «امروز درختی خواهم شد» و «ماریتا و لابستر» (به صورت مشترک) رتبه‌های برتر را به خود اختصاص دادند.

در بخش موسیقی، نمایش‌های «پیوند کوالانسی»، «استامینوفن با طعم کدئین» و «ساعت دودی» (به صورت مشترک) و «امروز درختی خواهم ساخت» و «دوژم» (به صورت مشترک) رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش جایزه مردمی، نمایش‌های «به خاطر چند قطره آب» و «باشد وقتی دیگر»، در بخش طراحی لباس، نمایش‌های «غولک‌های نازنین» و «پیوند کوالانسی»، در بخش طراحی پوستر، آثار «امروز درختی خواهم شد» و «پیوند کوالانسی» به عنوان برگزیده انتخاب شده و در بخش پژوهش، هیچ اثری حائز شرایط برتر نشد.

در بخش جانبی عکاسی، فاطمه نامغ، عباس خوش‌چشم و سارا دریابیگیان رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

دومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی شهرستان محلات از ۱۹ الی ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری با حضور گروه‌های هنری از ۸ استان مرکزی، تهران، لرستان، همدان، کرمانشاه، کردستان، اصفهان و قم با شعار «محلات، مهد لطافت و رنگ» برگزار شد.

اجراهای عمومی جشنواره در روزهای ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت در بوستان‌های سرچشمه و سلامت محلات و پارک ساحلی و پارک دانش نیم‌ور برگزار شد.

از مجموع ۸۶ اثر دریافت شده توسط دبیرخانه جشنواره، ۱۰ اثر برای بخش مسابقه، دو اثر برای بخش ویژه ایثار و یک اثر در بخش جنبی پذیرفته شدند. در طول برگزاری جشنواره، بیش از ۴۰ اجرا انجام و پنج کارگاه با موضوعات مختلف برگزار شد.

 

کد خبر 230848

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید