دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری | ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۲۰
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: ثبت نام دانش آموزان فارس با شعار «ثبت نام مطلوب، عدالت محوری و خانواده مداری» در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پیام خبر، فرشید قاسمی، امروز در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نام دانش آموزان فارس با شعار «ثبت نام مطلوب، عدالت محوری و خانواده مداری» در دستور کار قرار گرفته است و در سه پایه اول، هفتم و دهم ثبت نام داریم که پایه اول از 18 اردیبهشت آغاز شده است و تا اول خرداد ادامه دارد و بعد از پایان اردیبهشت ماه روزهای دوشنبه و چهارشنبه برای ثبت نام مسئولین مدارس برای ثبت نام در مدرسه مستقر هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: ثبت نام پایه هفتم از هفتم از اول تیرماه آغاز خواهد شد و ثبت نام پایه دهم بعد از انتخاب رشته اوایل مرداد انجام می شود.

وی گفت: جشن پایان سنجش دانش آموزان ورودی دانش آموز پایه اول با حضور 70 هزار دانش آموز به اتمام رسید.

قاسمی اظهار کرد: طبق قانون اساسی آموزش رایگان است و ما هشت هزار مدرسه داریم و 160 گروه بازرس در اداره کل وجود دارد و تنها مجاز به دریافت هزینه بیمه و کتاب هستند و والدین در غیر از زمان ثبت نام می توانند در اداره امور مدرسه مشارکت کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آموزش و پرورش صدرا مستقل خواهد بود، گفت: مدارس استعدادهای درخشان مصوبه دارد می توانند تا 50 درصد مبالغ مدارس غیر دولتی تصویب می شود را بگیرند.

 

کد خبر 231022

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید