دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری | ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۲۰:۵۹
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شهردار شیراز گفت: مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولین و توان‌یابان در دستور کار شهرداری شیراز قرار دارد.

به گزارش پیام خبر، شهرداری شیراز طی مراسمی به مناسبت دهه کرامت از دانش‌آموزان روشندل تجلیل کرد، محمدحسن اسدی در این مراسم از میزبانی فرزندان روشن‌دل مدرسه شوریده شیرازی اظهار خرسندی کرد و گفت: وظیفه شهرداری این است که در برنامه‌ریزی و ایجاد فضای شهری نیازهای این عزیزان را مدنظر قرار دهد.

شهردار شیراز گفت: یکی از اقدامات که شهرداری برای روشندلان عزیز انجام داده و بسیار حائز اهمیت است، اجرای خط مترو در جلوی مدرسه شوریده شیرازی و ایستگاه کلبه سعدی است و این عزیزان می‌توانند از دورترین نقطه از ایستگاه گل سرخ و ایستگاه احسان به‌راحتی به این مدرسه برسند و از خدمات شهری استفاده مطلوبی داشته باشند.

وی با اشاره به وظایفی که بر عهده شهرداری است، ادامه داد: شهرداری اعتقاد دارد که باید به این نونهالان عزیز باعزت و احترام برخورد شود و فعالیت‌های خوبی در شهرداری شیراز در دست بررسی، برنامه‌ریزی و اجرا است.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز در این خصوص بیان کرد: از برنامه‌های شهرداری شیراز در خصوص جامعه معلول می‌توان مترو را به‌عنوان فعالیت زیرزمین و سازه‌های هم‌سطح در حال ساخت در سطح شهر، اشاره کرد.

شهردار شیراز یکی از وظایف شهرداری را موضوعات اجتماعی و اقتصادی دانست و افزود: نگاه مدیریت شهری به شهروندان در همه اقشار یک نوع است و امروز در کلیه مناطق شهرداری شیراز یکی از معلولان عزیز به‌عنوان مشاور شهرداران فعالیت دارد تا مناسب‌سازی بهتری نسبت به گذشته برای شما عزیزان داشته باشیم.

محمدتقی تذروی نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در تلاش هستیم فضاهای شهر را به این سمت ببریم که همه اقشار جامعه با معلولیت‌های مختلف بتواند از خدمات شهری استفاده کنند و در همین راستا مشاورانی از جامعه معلولان جهت رفع ایرادات موجود در پروژه‌ها بخصوص بوستان‌ها و مشاوره در پروژه‌های جدید جهت دیدن فضای مناسب برای معلولان در کنار ما هستند.

محمدرضا هاجری گفت: منابع شناخت و معرفت علاوه بر حواس، عقل و قلب را معرفی کرده‌اند و اگر بیان می‌شود روشندل، خداوند در قرآن بیان کرده‌اند که دل حریم خداست و در حریم خدا کسی جز او راه ندهیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: خداوند معرفت روشندلی را به شما عنایت کرده که حریم خود است و اگر آن را حفظ کنیم پرتو الهی به آن می‌تابد، پس از شما روشندلان می‌خواهم که ما را دعا کنید.

سید محمدجواد افضلی هم گفت: اصلی‌ترین وظایف شهرداری بهسازی و ایجاد راه عبور مرور برای شهروندان روشندل است که توانسته‌ایم در این مراحل برای شما عزیزان راه‌های مخصوص ایجاد کنیم.

شهردار منطقه ۳ شیراز ادامه داد: دستور اکید شهردار شیراز است که به این قشر از جامعه خدمات مناسب و ویژه ارائه شود.

 

کد خبر 231045

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید