دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری | ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۲۱:۳۳
زمان مطالعه: 4 دقیقه
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بر لزوم فرهنگ سازی در موضوع مشارکت مردم در توسعه شهر با پرداخت به موقع عوارض تاکید کرد و گفت: بدون مردم نمی توان شهر را اداره کرد.

به گزارش پیام خبر، سید ابراهیم حسینی، امشب در هفتمین جشنواره خوش حسابی پرداخت عوارض شهرداری شیراز سال 1402، که در تالار احسان شیراز برگزار شد، گفت: فردا رونمایی از سند سومین حرم اهل بیت (ع) را خواهیم داشت و در این سند به دنبال این موضوع هستیم که شیراز به عنوان شیرازه شهرهای خوب دنیا و آرمان شهر معرفی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه شیراز باید در همه زوایا بهترین باشد با محوریت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، گفت: مدیریت شهری یک کاری است که به وسیله یک گروه خاص نمی شود، شهر یک موجود زنده است و تمام سلول های آن باید کار کند و یک قوه عاقله و قلب می خواهد که باید کار کند و این مهم را مدیریت شهری انجام می دهد و اگر همه مردم به عنوان سلول های جامعه کمک و مشارکت نکنند، این بدن به مشکل برخورد می کند.

وی گفت: تک تک افراد جامعه باید مثل سلول فعالیت کنند و هرجا اختلال ایجاد شد، یک جای جامعه اختلال انجام می شود و فعالیت از مردم برای مردم در همه جای دنیا وجود دارد و در سایر شهرهای دنیا سرمایه گذاری اندک را از مردم جمع و بر اساس آن برنامه ریزی می کنند و شهر را می سازند و هرچه این درآمد بیشتر باشد، مدیر شهر کلان نگاه می کند و هرچه کمتر باشد کمتر می تواند کلان نگاه کند.

حسینی اظهار کرد: شورای شهر در برنامه ریزی، حمایت و هدایت شهرداری را همراهی می کند و شهرداری و شورای شهر از هم مجزا نیستند و در کنار هم قرار دارند و در سه سال گذشته بودجه شهر بیش از پنج برابر شده است وقتی شورای ششم شهر را تحویل گرفت بودجه حدود 6 هزار میلیارد تومان بوده است و الان بیش از 31 هزار میلیارد تومان است.

وی بر لزوم فرهنگ سازی در موضوع مشارکت مردم در توسعه شهر با پرداخت به موقع عوارض تاکید کرد و گفت: بدون مردم نمی توان شهر را اداره کرد و هر کسی غیر از این اداره کند ادای غلط داشته است.

حسینی خطاب به برگزیدگان جشنواره خوش حسابی گفت: امثال شهروندانی که مشارکت می کنند باید زیاد شود و با یک نگاه کلان تر به شهر نگاه کنیم و بابت پیشنهاد های خوب در راستای گسترش پرداخت عوارض مردم را مورد حمایت قرار خواهیم داد.

محمدحسن اسدی، هم در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت مهندس مسعودی، گفت: جای مرحوم مسعودی، در میان خانواده شهری و شهرداری خالی است، با خدماتی که به این شهر داد، یاد ماندگاری از خود به جای گذاشت.

محمدحسن اسدی، شهردار شیراز - جشنواره خوش حسابی

شهردار شیراز ضمن گرامیداشت یادروز حضرت شاهچراغ (ع) گفت: فردا مراسم بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) را برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه سرچند راهی بودیم که این برنامه را برگزار کنیم و یا نه، گفت: اما برنامه و فعالیت های شهری توقف ناپذیر است و روح آن مرحوم راضی تر است که شهر به امورات خودش بپردازد.

شهردار شیراز گفت: هدف اینست که در شهر 2 میلیون نفری شیراز با مشارکت مردم و با داشتن شهروندان مسئولیت پذیر در ادامه راه طولانی که در پیش است، در زمانی که سهم و وظیفه ماست، کاری را به درستی انجام دهیم.

شهردار شیراز اظهار کرد: در سال 1401، کسانی که آمده بودند عوارض پرداخت کرده بودند، جشنواره خوش حسابی آنان برگزار شد و 60 درصد در هفتمین دوره جوایز این جشنواره اضافه شد و برای سال آینده افزایش را خواهیم داشت.

وی گفت: در یک دهه گذشته طی سه سال که جشنواره خوش حسابی را برگزار کردیم شاهد اتفاقات خوبی بودیم، هدف گذاری برای مشارکت مردم باید شکل گیرد و باید مردم را تشویق کنیم که در اسرع وقت عوارض خودرویی، شغلی و نوسازی را پرداخت کنند.

اسدی گفت: باید هدف گذاری کنیم در بازه پنج ساله به درصد، روند و افزایش خوب برسیم و در مقابل فعالیت های شهرداری، عوارض های مختلف به چشم نمی آید.

شهردار شیراز گفت: ممیزی املاک به تصویب شورای شهر رسید و امیدوارم تا پایان سال به ممیزی خوبی در حوزه املاک برسیم.

وی با اشاره به فعالیت های مختلف خانواده 13 هزار نفری شهرداری در حوزه های مختلف، گفت: امیدوارم با همکاری شهروندان بتوانیم تحولی را فراهم کنیم.

اسدی گفت: فعالیت های شهرداری شیراز زبانزد در کل کشور شده و شیراز رویش، فرصت، امکانات زیاد دارد و کار برای انجام خدمت و فعالیت زیاد است.

 

کد خبر 231048

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید