پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری | ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. مذهبی
چهارشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۱۳:۱۱
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رئیس اداره قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی از دعوت داوران قرآنی این استان به آزمون تعیین سطح مدرک داوری خبر داد.

به گزارش پیام خبر از اراک، حجت الاسلام حسن دهقانی با بیان اینکه ۱۰ داور این استان به آزمون شبیه سازی و مصاحبه تعیین سطح مدرک داوری مسابقات قرآن دعوت شدند گفت: سازمان ها و نهاد های مختلف در این مسابقات شرکت دارند و هدف نهایی بر این است که در بستر مسابقات، فرهنگ قرآن تبلیغ و ترویج شود و قهرمانان قرآنی شناخته و الگو شوند و الگوسازی صحیح و اثرگذار در جامعه ایجاد شود.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به اینکه چه کسانی با چه کیفیتی مسابقات قرآن را داوری کنند تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی معتبرترین مسابقات جهان اسلام، باید پیش تر از همه به این سوال پاسخ می داد که این اقدام را انجام داده و از ۳ سال گدشته با برگزاری طرح ساماندهی و ارزشیابی داوران با فراخوان های متعدد در کشور تعداد زیادی را تحت پوشش گرقت و از سطوح یک تا چهار سطح بندی و مدرک ارائه کرد.

این مقام مسئول افزود: در این راستا تاکید سازمان بر این است که هر سازمان و نهادی برای ارتقای کیفیت مسابقات از ظرفیت داوران توانمند بهره گیری کند.

وی خاطر نشان کرد: اداره کل اوقاف استان مرکزی تاکنون به ۲۱ نفر از چهره های شاخص قرآنی مدرک داوری سازمان اوقاف و امور خیریه اعطا کرده اما متاسفانه به این مهم، از سوی ادارات و نهادهای متولی برگزار کننده قرآن به خوبی اهمیت داده نمی شود .

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تاکید کرد: در هر دستگاه و ارگانی یک نفر مجری مسابقات قرآنی است که برای سال در کار خود به دنبال چهره های قرآنی می رود و از این شخص کمک می خواهد.

وی اضافه کرد: اما مشکل اینجاست که در معرفی داوران از این طریق دچار یک ناهماهنگی می شویم به این معنی که کسانی که با مشورت سازمان ها و ادارات و نهادها شناخته می شوند به دنبال داوران دارای مدرک نمی روند و به این داوران توجهی نشان نمی دهند.

حجت الاسلام دهقانی تاکید کرد: گاهی اوقات نیز داوران به طور مساوی در مسابقات توزیع نمی شود اما انتظار است سازمان ها و نهادها، سازمان اوقاف و امور خیریه را به عنوان مرجع قانونی انتخاب کرده و بشناسند و از حوزه قرآنی اوقاف استان مشورت بگیرند و این مجموعه تلاش می کند با رعایت عدالت داوران دارای مدرک را به مسابقات مختلف معرفی کند.

وی افزود: برخی داوران شاخص به مسابقات بین المللی در سطوح مقدماتی نیز راه پیدا می کنند که از این ظرفیت باید به خوبی استفاده شود.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: پایش فعالیت داوران از طرف مرکز امور قرآنی در حال انجام است و از سال گذشته تعیین سطح داوران دارای مدرک آغاز و ۱۰ نفر از این داوران برای تعیین سطح و ارتقای سطح در رشته های مختلف دعوت شدند و اکنون مصاحبه های نهایی آنها در حال انجام است.

 

کد خبر 231083

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید