دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری | ۱۷ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. گردشگری
دوشنبه, ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ۰۳:۵۹
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئیس کمیسیون فرهنگی و سومین حرم اهل بیت (ع) شورای شهر شیراز گفت: نمایشگاه و فروشگاه دائم صنایع دستی تا پایان امسال در شیراز به بهره برداری خواهد رسید.

محمدرضا هاجری در گفتگو پیام خبر، از بهره برداری از نمایشگاه دائمی صنایع دستی شیراز توسط شورای اسلامی و شهرداری خبر داد و با اشاره نام گذاری شیراز به عنوان پایتخت صنایع دستی ایران گفت: شهرداری و شورای شهر شیراز به دنبال راه اندازی نمایشگاه هایی دائمی برای ارائه کارهای دستی هنرمندان هستند که در ابن‌خصوص برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی را مصوب کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و سومین حرم اهل بیت (ع) شورای شهر شیراز ادامه داد: در این راستا، 2 فضای ۲ هزار متری مسقف در سالن شورای شهر شیراز در بین الحرمین و زیرگذر و روگذر دلگشا در حال طراحی است تا به نمایشگاه دایمی تبدیل شود و در اختیار هنرمندان قرار بگیرد.

هاجری با نوید اینکه نمایشگاه و فروشگاه دایم صنایع دستی تا پایان امسال به بهره بردای خواهد رسید افزود: با وجود هنرمندان بسیاری که در شیراز وجود دارپ ایجاد چنین نمایشگاه دائمی احساس می شد که شورای اسلامی شهر شیراز با توجه به اینکه همواره حامی هنرمندان بوده است راه اندازی این نمایشگاه را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز عنوان کرد: در این نمایشگاه انواع صنایع دستی و هنرهای سنتی از قبیل منبت، معرق، قلم زنی، چرم دوزی، گلیم بافی و… در معرض دید عموم گذاشته خواهد شد.

 

کد خبر 232560

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید