دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری | ۱۷ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
دوشنبه, ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ۲۳:۰۳
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران، در آیین امضای قراردادهای خرید تجهیزات بومی اولویت‌دار شبکه ملی اطلاعات و توسعه صادرات درباره دستاوردهای بومی‌سازی تجهیزات مخابراتی و ارتباطی گفت: دانش فنی کافی برای اینکه در مسیر تولید داخل قرار گیریم وجود دارد لذا باید از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید و تحقیق درمجموعه کشورباید حمایت و پشتیبانی کنیم.

به گزارش پیام خبر، دکتر ابراهیم محمودزاده، صبح امروز در مراسم امضای قرارداد خرید تجهیزات شبکه از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی که با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری و عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، با اشاره به تاثیرات تولید داخل در کشور، یادآور شد: کاهش قیمت تمام‌شده، نخستین مزیت در این زمینه است و اگر بنا باشد قیمت تولید داخلی نسبت به نمونه خارجی مطلوب و قابل رقابت نباشد، مؤثر نیست و نمی‌تواند با اهداف تولید داخل، هماهنگ باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران، رعایت حداکثری استانداردهای لازم در بخش تجهیزات مخابراتی را یکی از ضروریات امر توسعه و ارائه خدمات عنوان و اضافه کرد: شرکت مخابرات ایران به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی، ضمن استفاده از تولیدات آنان، تمامی تولیدکنندگان داخلی دانش‌محور را همواره به استفاده از فناوری‌های روز دنیا و افزایش کیفیت تولیدات خود، تشویق و از آن‌ها حمایت می‌کند.

دکتر محمودزاده تصریح کرد: مخابرات، نقشی اساسی در حوزه رونق و رشد تولید دارد و اگر توسعه زیرساخت‌ها و در راستای آن خدمات را داشته باشیم، مطمئناً بسیاری از فعالیت‌های تولیدی و خدماتی ما می‌تواند سریع‌تر، آسان‌تر و بهتر انجام شود.

وی با اشاره به برنامه‌های مخابرات با هدف حمایت و پشتیبانی از تولیدات داخل کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی، ابراز امیدواری کرد که با همکاری و تعامل با این شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مناسب، از تولیدات داخلی با برندهای ایرانی حمایت و در این راستا گام‌های مثمر ثمری برداشته شود‌. / مخابرات منطقه فارس

 

کد خبر 232616

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید