دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری | ۱۷ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ۰۹:۵۵
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهردار شیراز با اشاره مقایسه سه سال اول شورا و شهرداری کنونی با شورا و شهرداری قبل، گفت: در شورای قبلی، بودجه شهرداری یک و تیم برابر شد و 50 درصد افزایش یافت ولی در سه سال شورا و مدیریت کنونی، بودجه شهرداری 500 درصد افزایش بوده است.

به گزارش پیام خبر، محمدحسن اسدی، امروز در جمع خبرنگاران گفت: عملکرد بودجه 1403 را به خاطر کمتر از سه ماه از سال گذشته نمی توان عنوان کرد و بودجه سال گذشته محقق شد.

شهردار شیراز افزود: برای بودجه همیشه پیش بینی می شود و مهم تحقق آنست و وظیفه تحقق بودجه بر عهده معاونت مالی اقتصادی است و وظیفه بودجه ریزی وظیفه یک معاونت دیگر است.

وی افزود: عملکرد شهرداری کار یک شخص نیست و کار تیمی و کار کل پرسنل شهرداری است.

اسدی با یادآوری این مطلب که بودجه شهرداری شیراز بر اساس نیازهای شهر تهیه، تنظیم، ابلاغ و تصویب شده است، افزود: در سه سال گذشته تحول عظیمی در بودجه شهرداری شیراز روی داد.

وی با اشاره مقایسه سه سال اول شورا و شهرداری کنونی با شورا و شهرداری قبل، گفت: در شورای قبلی، از سه هزار و 300 میلیارد تومان به پنج هزار و صد میلیارد تومان افزایش یافت و 50 درصد افزایش یافت و در سال های 97 تا 99 بازار طلا، ارز و ملک 10 برابر شد و دلار سه هزار تومانی به 30 هزار تومان رسید و در این سه سال بودجه 50 درصد افزایش یافت اما در سه سال شورا و مدیریت شهری کنونی املاک، ارز و طلا 2 برابر شده است ولی بودجه شهرداری 500 درصد افزایش بوده است.

شهردار شیراز با یادآوری این مطلب که بودجه شهرداری 80 درصد برای کارهای عمرانی است، افزود: شهرداری از یک نظم و انضباط خوبی برخوردار است و 25 هزار میلیارد تومان کار عمرانی انجام می شود.

وی اضافه کرد: بدهکاری شهرداری یک بدهکاری منطقی است و تا انتهای کار شورا حتما میزان بدهی شهرداری را کاملا شفاف مشخص و اعلام می کنیم.

اسدی گفت: در این 2 سالی که من شهردار هستم نیرو وارد شهرداری نشده است و بر اساس مکاتبات با وزارت کشور برای تبدیل وضعیت افراد با سابقه و برای جذب افراد جدید کارهایی در حال انجام است.

 

کد خبر 232645

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید