دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۳ ۲۰:۳۸
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: در بحث جوانی جمعیت ابلاغ شد در قالب تامین زمین برای جوانی جمعیت استان فارس بیش از 10 هزار و 500 قطعه زمین را دریافت کردند که این افراد در قالب سه و چهار فرزندی قرار گرفته بودند.

به گزارش پیام خبر، ناصر رضایی، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بزرگترین موضوعی که در مجموعه دولت شهید جمهور شکل گرفت، مقرر شد چهار میلیون مسکن طی چهار سال موضوع احداث و به نتیجه رساندن آن را داشته باشیم، گفت: حدود 230 هزار نهضت ملی مسکن سهم فارس مد نظر قرار گرفت و با دستور رئیس جمهور شهید تسهیل شد و 484 هزار درخواست نهضت ملی مسکن را در فارس ثبت کردیم که در مجموع چهار شرط نهایی، حدود 172 هزار نفر تعیین وضعیت شدند و برای این مجموعه در قالب تامین زمین از سال 1400 اقدامات خوبی شکل گرفت و فارس به عنوان نخستین استان کشور در تامین زمین قرار گرفت که 9 هزار هکتار تامین زمین شد.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: در بحث جوانی جمعیت ابلاغ شد در قالب تامین زمین برای جوانی جمعیت استان فارس بیش از 10 هزار و 500 قطعه زمین را دریافت کردند که این افراد در قالب سه و چهار فرزندی قرار گرفته بودند.

وی با اشاره به اینکه استان فارس مصوبات شهرک ها را گرفت و هفته گذشته 6 شهرک دولتی به استعداد 57 هزار واحد گرفته شد، افزود: 110 قطعه زمین در روز عید سعید غدیر تحویل شد.

رضایی اظهار کرد: فارس از موقعیت استراتژیک قرار دارد و در شاهراه ترانزیتی در آینده کشور قرار دارد و در سند آمایش سرزمین مقرر شده است که 27 نقطه و پهنه برای اتصال استان ها به دریا در نظر گرفته شود و فارس می تواند بن بست ترانزیتی را فارس با توسعه آزادراه و خطوط ریلی بشکند.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس افزود: 2 تا شاهراه های جهان از خلیج فارس و دریای عمران عبور می کند و چابهار تنها نقطه کشور است که از تحریم ها معاف است و 2 کریدور جنوب و به شمال داریم که منطقه قفقاز آسیای میانه و بخشی هم از بندرعباس اتفاق می افتد و اتصال فارس به این 2 نقطه اساسی خواهیم داشت که این اتفاقات در آینده استان بسیار تاثیرگذار است.

وی گفت: 589 کیلومتر 24 ایستگاه ریل در فارس وجود دارد که چهار درصد ریل کشور است و 640 کیلومتر در دست تهیه و یا افتتاح شده است و در تعریف سرعت های مختلف در سرعت یکصد کیلومتر 10 درصد، در سرعت 120 کیلومتر 28 درصد و 140 کیلومتر 72 درصد، 348 کیلومتر پیشرفت فیزیکی دارد.

احمد علی جعفری، گفت: بانک مسکن در راستای سیاست های دولت عمل می کند و عمده تسهیلاتی که پرداخت می کنیم و بیش از 90 درصد آن در بخش مسکن است و به واسطه تخصصی بودن فعالیت بانک شکل گرفته است.

مدیر شعب بانک مسکن فارس اظهار کرد: بانک مسکن در حوزه نهضت ملی مسکن فارس با رتبه اول کشور با اعتبار 14 همت و 32 هزار واحد تسهیلات پرداختی کسب کرده است و بانک مسکن در سایر بخش های هم فعالیت دارد.

وی گفت: مجموع تسهیلات پرداختی 13 و چهار دهم همت پرداخت کرده است با تعداد 36 هزار و 873 فقره تسهیلات پرداختی این بانک است.

حسن شبانی، هم گفت: در جنوب فارس در این سه سال اکثر پروژه های عمرانی نیمه و غیر فعال بودند با پیگیری های خوبی که توسط دولت سیزدهم انجام شد.

مدیر کل راه و شهرسازی جنوب فارس افزود: بیش از 47 هزار نفر متقاضی داشتیم که از این تعداد 16 هزار و 703 نفر آنان حائز شرایط بودند و بیش از سه هزار هکتار تامین شده است و تقریبا برای تمام خانواده های ایثارگران و شهدا که حائز ظرایط بودند تامین زمین کردیم.

وی گفت: یک هزار و 815 قطعه زمین برای جوانی جمعیت تامین و واگذار شده و یک هزار و 500 قطعه زمین آماده واگذاری است.

شبانی گفت: 217 کیلومتر راه بزرگراه، راه اصلی، روستایی و فرعی احداث شده و 160 کیلومتر راه هم بهسازی شده و بیش از 240 کیلومتر راه روکش شده و بیش از 5 هزار کیلومتر خط کشی شده است.

محمدامین کریمی، تاکید کرد: در بحث آزمایش خاک هم بیش از یک میلیون و 200 آزمایش کنترل کیفی در سطخ استان 14 درصد کشور و 17 هزار و 500 حفاری شکل گرفت.

مدیر کل مرکز تحقیقات آزمایش خاک استان فارس افزود: در این مدت 16 هزار نفرساعت برای دستگاه های اجرایی و عموم مهندسین انجام می شود.

 

کد خبر 233980

 

۳ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
وحید | ۲ هفته پیش
سلام خدمت رئیس اداره کل راه وشهرسازی استان فارس بعد از دوسال که تأیید نهائی شدم در طرح جوانی جمعیت هنوز زمین بهمون ندادن رسیدگی کنید
0
0
وحید | ۲ هفته پیش
سلام آقای رضایی در طرح جوانی جمعیت در شیراز 4هزار نفر تأیید نهائی داریم اگه به هر دو خانواده 200متر زمین بدید40هکتار زمین لازم است چرا این کار رو انجام نمیدید
0
0
کجا تحویل دادن | ۲ هفته پیش
کجا تحویل دادن من خودم به شخصه همه استعلامات گرفتن همه چی ثبت شد موقع تحویل دادن ایراد الکی گرفتن که اره بایس هر سه تا فرزندت از خانم اول که جدا شدیم باشه وگرنه بهت تعلق نمیگیره
مسخره اس
چه فرق میکنه من پدرشون هستم چه ربطی داره ایراد الکی میگیرن بعدشم میگن قانون جوانی جمعیت
0
0