دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۳ ۲۲:۵۲
زمان مطالعه: 12 دقیقه
آیین افتتاح و بهره‌برداری ۴۴ پروژه عمرانی، خدمات شهری و زیباسازی و رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در بیست‌وهفتمین مرحله از جهش عمرانی این کلان‌شهر درمجموع باارزش ۱۰۴۳ میلیارد تومان برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، آیین افتتاح و بهره‌برداری ۴۴ پروژه عمرانی، خدمات شهری و زیباسازی و رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در بیست‌وهفتمین مرحله از جهش عمرانی این کلان‌شهر درمجموع به ارزش ۱۰۴۳ میلیارد تومان برگزار شد.

همدلی و وحدت زمینه بروز پیشرفت‌های مدیریت شهری است

سید ابراهیم حسینی در این آیین با بیان اینکه امروز شاهد نتیجه افتخارآمیز و امیدآفرینی تلاش‌های و مدیریت شهری هستیم، اظهار کرد: آنچه زمینه بروز چنین پیشرفت‌هایی است، همدلی، وحدت و برادری‌های موجود بین شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تشکر از نقش بسزای ناظران شورای اسلامی شهر در مناطق، افزود: یاوران شورای اسلامی شهر نیز در کنار شهرداران در مناطق مختلف قرار گرفتند و با راهنمایی‌های دلسوزانه توانستند، اتفاقات خوبی را رقم بزنند.

کلان‌شهر شیراز امروز به یک مجموعه سازندگی تبدیل‌شده است

محمدحسن اسدی گفت: به همت معاونت‌های مالی و اقتصادی و فنی و عمرانی بعد از سال‌ها شاهد افتتاح سالن جلسات در محل ساختمان شهید سلیمانی شهرداری شیراز هستیم که ظرف سه هفته از فضای کارگاهی خارج‌شده و به اتمام رسیده و افتتاح می‌شود که نشان از پیشرفت سریع اجرای پروژه‌های شهرداری شیراز است.

شهردار کلان‌شهر شیراز افزود: باید آیندگان از شهرداری به‌عنوان یک نقطه عطف یاد کنند و شهر شیراز خوشبختانه امروز به یک مجموعه سازندگی تبدیل‌شده است.

وی اضافه کرد: امروز شاهد افتتاح پروژه‌های مناطق ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ شهرداری شیراز به‌صورت ویدئوکنفرانس هستیم.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز تاکید کرد: تابستان سال گذشته از شورا و کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز خواستار تامین تجهیزآلات برای حوزه ایمنی و خدمات شهری شیراز شدیم و امروز شاهد محقق شدن آن هستیم و ۴۴ پروژه شهرداری شیراز به ارزش ۱۰۴۳ میلیارد تومان به افتتاح رسیدند.

اسدی افزود: سالن اجتماعات فرصت مطلوبی برای برگزاری جلسات در شهرداری شیراز است و همچنین سالن آمفی‌تئاتر ۶۰۰ نفره هم در چند ماه آینده افتتاح می‌شود.

وی گفت: از تمام دست‌اندرکاران و مجموعه‌ها و مدیران مختلف شهرداری شیراز که برای به نتیجه رسیدن این پروژه‌ها همکاری لازم را دارند، تشکر می‌کنیم.

شهردار شیراز تاکید کرد: در آستانه دومین دوره از چهاردهمین انتخابات رئیس‌جمهوری از تمام مردم برای حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای دعوت می‌کنیم.

خدمات‌رسانی‌های مهم دوره ششم مدیریت شهری

محمدتقی تذروی نیز در ادامه این آیین با اشاره به بهره‌برداری سالن همایش‌های شهرداری شیراز این اتفاق را مبارک خواند و گفت: خدمات‌رسانی‌های مهم این دوره مدیریت شهری را آیندگان خواهند فهمید.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تشکر از تمام بخش‌های شهرداری افزود: امروز نتیجه انتخاب شهردار شیراز، افتخار چنین خدماتی برای مردم شهر است. در این آیین علیرضا اسکندری، سیده مریم حسینی، ابراهیم کمالی و سید ابراهیم حسینی ناظرین شورای اسلامی شهر شیراز در مناطق ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ از خدمات صورت گرفته شهرداری شیراز در این مناطق و همچنین اجرای این پروزه‌ها تقدیر کردند.

ایمنی بیشتر شهر شیراز با ماشین‌آلات و تجهیزات آتش‌نشانی تامین‌شده است

حمیدرضا اسماعیلی نیز اظهار کرد: فاز نخست بلوک ۵ ساختمان شهرداری شیراز اکنون به اتمام رسیده و سالن اجتماعات شهرداری آماده بهره‌برداری شده است و سالن آمفی‌تئاتر با ۶۰۰ نفر ظرفیت تا شهریورماه به اتمام می‌رسد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز افزود: امروز ماشین‌آلات و تجهیزات آتش‌نشانی شیراز به ارزش بیش از ۹۱ میلیارد تومان رونمایی شد و لباس‌های ضد حریق تولید داخلی تنها ۱۴ میلیارد تومان هزینه داشته است.

وی تاکید کرد: از تمام حوزه‌های شهرداری شیراز تشکر ویژه داریم و برای تامین منابع و مصالح مصرفی پروژه‌های شهرداری شیراز تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم. افتتاح سالن اجتماعات شهرداری شیراز با به‌روزترین امکانات صوتی و تصویری

محمد امین نیز گفت: سالن اجتماعات شهرداری شیراز با ظرفیت ۱۳۰ صندلی و مجهز به امکانات روز دنیا در حوزه صوت و تصویر در مهلت مقرر امروز افتتاح‌شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در ادامه از تمام دست‌اندرکاران و در راس معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز و شرکت شهر راز برای افتتاح پروژه‌های شهرداری شیراز تشکر کرد.

وی از تمامی دست‌اندرکاران و هم‌افزایی میان حوزه‌های مختلف شهرداری شیراز و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر شیراز برای به ثمر رسیدن این پروژه‌ها در زمان مقرر تقدیر و تشکر کرد.

تلاش شهرداری شیراز برای استفاده از فناوری‌های نوین صنعت ساخت در طراحی، اجرا و نظارت بر ساخت کلیه ساختمان‌های شیراز

مهدی قلندری نیز در این آیین اظهار کرد: به همت شهرداری شیراز شاهد پیشرفت‌های چشمگیر در مدیریت ساخت‌وسازهای شهری و افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شاخص و در این زمینه در شهر شیراز هستیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز ادامه داد: صدور مجوزهای ساختمانی حائز اهمیت بسیار زیادی است، اما آنچه امروز شاهد آن هستیم عدم اجرای کامل بخش اعظمی از ساختمان‌ها مطابق با نقشه‌های مصوب شده است.

وی افزود: شهرداری شیراز با دغدغه‌مندی در این زمینه اقدام به استفاده از جدیدترین فناوری‌های نوین در مدیریت اطلاعات ساختمان (BIM) و طراحی و تولید زیرساخت‌های آن کرده است، این فناوری یک‌راه­ حل بهینه مبنی بر یکپارچه‌سازی فرایندها، اصلاح ساختار پایگاه‌های داده و ارائه طراحی جامع سه‌بعدی، هوشمند و یکپارچه طبق جدیدترین روش‌ها در صنعت ساخت است که تمامی ‌ذینفعان این صنعت از مهندسان طراح گرفته تا پیمانکاران و بهره‌برداران نهایی از این صنعت را یاری می‌کند تا در واقعیت به وظایف خود در طول چرخه عمر پروژه بهتر و مؤثرتر عمل کنند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز بیان کرد: این فناوری نوین در صنعت ساخت منجر به کاهش زمان صدور مجوزها و نیز کاهش اتلاف بیش‌ازحد منابع در عین افزایش کیفیت‌ها در ساخت‌وسازهای شهری شیراز می‌شود.

رونمایی مدیریت اطلاعات ساخت و بهبود فرآیند سامانه ارم - زیرسیستم نقشه‌برداری عرصه املاک مناطق یازده‌گانه، مدیریت اطلاعات ساخت و بهبود فرآیندها سامانه ارم-زیرسیستم تفکیک اراضی مناطق یازده‌گانه، مدیریت اطلاعات ساخت و بهبود فرآیندها سامانه ارم- زیرسیستم کمیسیون‌های معماری مناطق یازده‌گانه نیز از پروژه‌های معاونت شهرسازی و معماری بود که قلندری به آن اشاره کرد.

تحقق افزایش ارائه خدمات شهری توسط شهرداری شیراز

روح الله خوشبخت نیز گفت: در سال ۱۴۰۳ که سال نهضت خدمات شهری نام‌گذاری شد و امروز مفتخریم که ۲۲ پروژه بااعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان در حوزه ایمنی و خدمات شهری را به بهره‌برداری رسانده‌ایم.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز افزود: در راستای اجرایی شدن طرح جامع اطفای حریق شهر شیراز امروز برای بافت تاریخی و رسیدن سریع‌تر ماشین‌ها به مکان حادثه تجهیزات و ماشین‌آلات خریداری‌شده و رونمایی شده است.

وی اضافه کرد: به گفته شهردار و شورای اسلامی شهر شیراز امسال سال خدمات شهری نام‌گذاری شده و تمام تلاش خود را برای افزایش ایمنی شهر و شهروندان به کار گرفته‌ایم.

پروژه‌‌های شهرداری منطقه ۸ شیراز

علی مصلی‌نژاد شهردار منطقه ۸ شیراز نیز در این آیین از افتتاح تکمیل لوله‌گذاری جهت دفع آب‌های سطحی خیابان تختی، بولوار سیبویه و خیابان حسینی، عملیات بهسازی و مناسب‌سازی و بدنه سازی خیابان تختی، بولوار سیبویه و خیابان حسینی، بهسازی سرویس بهداشتی مسجد وکیل خیابان طالقانی - مسجد وکیل و احیا و مرمت و بازآفرینی بافت قدیم شیراز سطح منطقه در این منطقه خبر داد.

پروژه‌‌های شهرداری منطقه ۹ شیراز

عبدالصالح رستم‌زاده نیز از افتتاح و کلنگ زنی بوستان ادیب در شهرک هویزه افتتاح شد و عملیات اجرایی مجموعه ورزشی شهرک سامان، بوستان کودک شهرک سامان، مونومان امیرکبیر ابتدای ورودی امیرکبیر. بوستان مادر و کودک بولوار طلاییه در شهرداری منطقه ۹ آغاز شد.

شهردار منطقه ۹ شیراز، افتتاح و کلنگ زنی بوستان ادیب در شهرک هویزه و آغاز عملیات مجموعه ورزشی شهرک سامان، بوستان کودک شهرک سامان، مونومان امیرکبیر ابتدای ورودی امیرکبیر، بوستان مادر و کودک بولوار طلاییه در شهرداری منطقه ۹ برگزار شد.

پروژه‌‌های شهرداری منطقه ۱۰ شیراز

سید عباس هاشمی‌نژاد سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ شیراز نیز از افتتاح احداث مخزن بتنی پنج هزار مترمکعبی در شهرداری منطقه ۱۰ بزرگراه امام خمینی (ره) (کمربندی غربی) - قبل از تقاطع شهیدان فرصتیان، پروژه تکمیل بوستان حکمت بولوار دهخدا جنب فرهنگسرای حکمت، پروژه تکمیل پارک سپهر بولوار آفرینش خیابان سپهر کوچه ۴، احداث پایگاه دومنظوره و انبار مدیریت بحران محوطه ساختمان اجرایی منطقه ۱۰، اصلاح لوله‌گذاری الهیه و شیمی گیاه شهرک‌های الهیه و شیمی گیاه و پروژه عملیات زیرسازی آسفالت و جدول‌گذاری محلات الحاقی گویم و دوکوهه، قصر قمشه و انجیره، محلات محروم منطقه و شهرک گویم در شهرداری منطقه ۱۰ برگزار شد.

پروژه‌‌های شهرداری منطقه ۱۱ شیراز

بهزاد پرنیان سرپرست شهرداری منطقه ۱۱ شیراز نیز گفت: پیاده‌روسازی بولوار فرصت شیرازی حدفاصل بولوار مدرس تا بولوار تخت جمشید، بوستان شهدای حج یک خیابان ساحلی نبش پل شهدای پودنک احداث انبار خیابان پست نیز از پروژه‌های شهرداری منطقه ۱۱ به بهره‌برداری رسید.

پروژه‌‌های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز

حمید کشتکار رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز بیان کرد: پروژه‌های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شامل رونمایی و نصب سردیس شهدا در میدان نمازی، نصب سردیس خانم سعادت در بولوار شهید رجایی - ورودی بیمارستان امیر، نورپردازی فاز یک خیابان ۹ دی، نورپردازی محوطه جلوی دروازه قرآن، اجرای عملیات بهسازی و بازسازی جاده‌های دسترسی ارتفاعات کیان‌آباد، اجرای عملیات لایروبی، بهسازی و بازسازی گوراب‌های ارتفاعات بوستان جنگلی گلستان و اجرای عملیات بهسازی و مرمت جاده‌های ارتفاعات بوستان شهرک گلستان بوده است.

پروژه‌های سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز

علی‌محمد ابراهیمی رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز گفت: پروژه‌های سازمان مدیریت آرامستان‌ها شامل افتتاح افزایش دیماند و اعلام حریق آرامستان بهشت احمدی است.

خرید بیش از ۹۱ میلیارد تومان تجهیزات و ماشین‌آلات برای آتش‌نشانی شیراز

هادی عیدی پور در آیین افتتاح ۴۴ پروژه شهرداری شیراز بااعتبار ۱۰۴۳ میلیارد تومان گفت: از ابتدای ۱۴۰۲ برای تجهیزات آتش‌نشانی به ماشین‌آلات جدید تلاش کرده‌ایم و امروز فاز اول رونمایی از تجهیزات آتش‌نشانی را شاهد هستیم.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز ادامه داد: برای آتش‌نشانی شیراز ۱۸ دستگاه خودروی آتش‌نشانی و یک دستگاه موتور دو چرخ که مخزن آب دارد، خریداری‌شده است.

وی اضافه کرد: ۵ دستگاه خودروی ایسوزوی امدادی آتش‌نشانی با ۲۰۰ لیتر مخزن فوم و تجهیزات امداد و نجات از شرکت بهمن دیزل خریداری و به آتش‌نشانی شیراز تخصیص شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در این مراسم در خصوص تجهیزات و لباس‌هایی که برای سازمان آتش‌نشانی شیراز خریداری‌شده نیز توضیحاتی ارائه کرد.

به گفته عیدی پور، مجموعا بالغ‌بر ۹۱ میلیارد تومان برای خریداری این تجهیزات هزینه شده است و لباس‌های جدید بدون هیچ‌گونه نور به دلیل شب رنگ بودن در تاریکی مطلق قابل دید هستند.

رونمایی از تجهیزات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شامل سه دستگاه خودرو ایسوزوی آتش‌نشانی ۶ تن، ۳۷۵ دست آور و شلوار حریق، ۵ دستگاه شاسی هیوندا ۸ تن، تجهیزات اطفایی و امدادی فوم AFFF، فن فشار مثبت، فن ضد جرقه، وینج برقی، تجهیزات غواصی، دمنده، تجهیزات کارگاه شارژ باطری، تجهیزات حفاظتی و انفرادی، تجهیزات ورزشی، لباس و کفش ورزشی، کفش کوهنوردی، کاپشن، لباس فرم عملیاتی، کلاه آفتابی کوهستان، دستکش امدادی، ۱۴۰ عدد شیر هیدرانت و تجهیزات مرتبط، ۳۳۶ عدد کلاه عملیاتی، دو دستگاه بازسازی و کابین بندی رنو میدلام، دو دستگاه موتور چهارچرخ UTV و یک دستگاه موتورسیکلت ۲۵۰ واتر میست بود رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز به ان اشاره کرد.

امضای یادمان افتتاح تجهیزات آتش‌نشانی شیراز توسط شهردار و شماری از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از دیگر برنامه‌های بود که عیدی‌پور به آن اشاره کرد. پروژه‌‌های اداره پشتیبانی ماشین‌آلات شهرداری شیراز

نوسازی ماشین‌آلات خدمات شهری شامل ۲۲ دستگاه کامیونت با کاربری کمپرسی و ظرفیت ۷٫۵ تن نیز توسط معاونت سلامت، محیط زیست و خدمات شهری صورت گرفت که سعید زارع رئیس اداره پشتیبانی ماشین‌آلات شهرداری شیراز به آن اشاره کرد.

پروژه‌‌های مدیریت ارتفاعات شهرداری شیراز

ابراهیم خداشناس مدیر ارتفاعات شهرداری شیراز بیان کرد: پروژه‌های مدیریت ارتفاعات شهرداری نیز شامل عملیات بهسازی و بروز رسانی تاسیسات برق بوستان دراک، عملیات روشنایی بولوار اصلی برف‌فروشان بوستان دراک، احداث دسترسی مسیر ارتفاعات باباکوهی از کوچه ۱۱ است.

تلاش شرکت سد و عمران پارس گستر اجرای قدرتمندتر پروژه‌ها است

حسنعلی تواضع نیز با اشاره به همکاری‌ها و حمایت‌های شهرداری شیراز در پیشبرد این پروژه گفت: ما در یک سال گذشته ۷ پروژه را به شهرداری تحویل دادیم و تا آخر سال نیز بین ۴ تا ۵ پروژه دیگر به شهرداری شیراز اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سد و عمران پارس گستر تاکید کرد: تلاش ما این است که در سال آینده بتوانیم قدرتمندتر پروژه‌ها را اجرا کنیم.

 

کد خبر 233989

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید