دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۱۷ تیر ۱۴۰۳ ۱۰:۳۹
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بر رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه برق در ایام سوگواری ماه های محرم و صفر تاکید کرد.

به گزارش پیام خبر از اراک، مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم و صفر و اهمیت برپایی باشکوه مراسم ، بر لزوم توجه به نکات ایمنی در برپایی خیمه ها، موکب ها و مراکز برپایی مراسم عزاداری و مصرف بهینه برق در حسینیه ها، تکایا و مساجد تاکیدکرد.

علی عزیز آبادی، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و شهادت سید و سالار شهیدان(ع) و یاران با وفای ایشان، اظهار داشت : در راستای جلوگیری از وقوع حوادث مرتبط با شبکه های توزیع برق نظیر برق گرفتگی، آتش سوزی و … رعایت موارد ایمنی از سوی مردم شریف و عزاداران حسینی، بسیار حائز اهمیت است.

وی استفاده از اتصالات و تجهیزات ایمن و استاندارد، خودداری از اقدام برای ایجاد اتصال کابل به شبکه برق، نصب نکردن پرچم، المان و ... در حریم شبکه‌های هوایی برق و رعایت نکات ایمنی در تامین برق را متذکر شد و گفت: هیئات مذهبی از نصب داربست در محدوده حریم شبکه و جوشکاری روی پایه‌های شبکه و صعود افراد غیرمجاز از تاسیسات برق رسانی برای نصب هرگونه پرچم، پلاکارد و بنر خودداری کنند.

مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تاکید کرد: موقع برپایی چادر‌ها و خیمه‌های عزاداری اهل بیت (ع) ضرورت دارد حریم شبکه‌های برق را مدنظر داشته باشیم این فاصله برای حریم فشار متوسط سه متر و برای حریم فشار ضعیف ۱.۵ متر است.

عزیز آبادی بر رعایت فاصله مناسب پرچم با سیم و شبکه های برق تاکید نمود و افزود: عزاداران حسینی برای ایمنی بیشتر هنگام حمل پرچم و علامت‌ های عزاداری، حتما به تاسیسات و شبکه ‌های برق در خیابان‌ها توجه کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تابلو برق باید در محل مناسب و خـارج از مکـان عزاداری و دور از دسترس عموم مردم نصب شود، گفت: از یک نفر متخصص و آشنا به سیستم برق‌کشی در هنگام برگزاری مراسم عزاداری کمک گرفته و در پایان مراسم عزاداری سیستم‌های برقی قطع شود.

مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در مورد نحوه تامین برق توسط هیئت‌های مذهبی اظهار داشت: مسئولین هیئات می توانند ضمن مراجعه به مدیریت ها و اداره‌های تابعه توزیع برق نسبت به ثبت نام و اخذ انشعاب موقت اقدام کرده و ازهرگونه دخالت غیرمجاز در تاسیسات برق رسانی منصوبه و وصل خودسرانه، غیر ایمن و غیرمجاز انشعاب برق جدا و اکیدا پرهیز کنند.

وی یادآورشد: با توجه به بالا بودن دمای هوا در این فصل از سال و نیاز به استفاده از سیستم سرمایشی در مساجد و تکایا، لزوما باید مدیریت مصرف برق به عنوان سرمایه ملی را مد نظر قرار داد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که برای تامین روشنایی محل های برپایی مراسم به جای لامپ‌های پرمصرف از لامپ‌های کم مصرف یا ال ای دی استفاده شود.

عزیزآبادی، بر ضرورت خودداری عزاداران از دستکاری تجهیزات برق رسانی در صورت بروز حادثه تاکید و اضافه کرد: کارکنان صنعت توزیع برق در سراسر استان همواره آماده همکاری برای تامین برق مطمئن و پایدار هستند؛ لذا درخواست می‌شود که در صورت وقوع هرگونه حادثه احتمالی یا مواجهه با خاموشی، از دستکاری در تجهیزات برق رسانی منصوبه به ویژه کنتور و تابلو برق پرهیز کرده و مراتب را از طریق راه‌های ارتباطی نظیر شماره ۱۲۱ اطلاع‌رسانی و پیگیری کنند.

 

کد خبر 234190

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید