دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۱۷ تیر ۱۴۰۳ ۱۵:۰۸
زمان مطالعه: 6 دقیقه
عملیات اجرایی زیرگذر گویم به‌صورت شبانه‌روزی در حال اجرا است و راه‌اندازی آن تاثیر مثبتی در آزادراه شیراز - اصفهان خواهد داشت.

به گزارش پیام خبر، در چهاردهمین بازدید مدیریت شهری شیراز از روند اجرای نوبت شب پروژه‌های عمرانی بزرگ‌مقیاس؛ از عملیات اجرایی زیرگذر گویم بازدید شد.

حتماً بخوانید:
گزارش تصویری| چهاردهمین بازدید مدیریت شهری از پروژه های در حال احداث

گزارش تصویری| چهاردهمین بازدید مدیریت شهری از پروژه های در حال احداث

چهاردهمین بازدید مدیریت شهری از پروژه های در حال احداث با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

زیرگذر گویم در خصوص آزادراه شیراز- اصفهان تاثیرات مثبتی خواهد داشت

جعفر قادری، در بازدید شبانه از پروژه زیرگذر گویم گفت: از شهرداری شیراز برای ابتکار عمل برای اجرای پروژه‌ها در نوبت شب قدردانی می‌کنیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این پروژه‌ها شاهد حجم بالای هزینه‌های شهرداری شیراز هستیم، همچنین ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رونمایی پروژه در هفته دولت توسط شهرداری شیراز قابل‌ملاحظه و در راستای خدمت به مردم است.

قادری اضافه کرد: قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها به روش‌های جدید نیاز دارد و آمادگی داریم در این خصوص با شهرداری شیراز جلسه اختصاصی داشته باشیم تا از ظرفیت مردم، سیستم بانکی و بازار سرمایه و... برای تامین مالی پروژه‌ها استفاده کنند.

چهاردهمین بازدید مدیریت شهری از پروژه های در حال احداث

وی اظهار داشت: گویم ۹۰ هکتار مساحت روستایی داشت و ۷۰۰ تا ۸۰۰ هکتار به محدوده شهر در اینجا افزوده‌شده؛ برای رفع مشکل شهرداری شیراز در قانون تامین بودجه سالیانه تلاش کرده‌ایم.

به گفته قادری، زیرگذر گویم در خصوص آزادراه شیراز- اصفهان نیز تاثیرات مثبتی خواهد داشت.

زیرگذر گویم در رفع مشکلات ترافیکی اثربخش است

سید ابراهیم حسینی، در بازدید شبانه از پروژه زیرگذر گویم با تقدیر از حضور مردم پای صندوق‌های رای گفت: از شهرداری، شورای اسلامی شهر شیراز، نمایندگان مجلس، پلیس راهور و همه عزیزان برای خدمات‌رسانی به شهر و شهروندان تشکر می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: این پروژه نیز گامی در رفع مشکلات ترافیکی شهر و قابل‌توجه است و در رفع مشکلات ترافیکی برای ورود شهر شیراز در این محور نقش بسزایی دارد.

زیرگذر گویم پروژه مهم و تاثیرگذار شهر شیراز است

محمدحسن اسدی، در بازدید شبانه از پروژه زیرگذر گویم با تسلیت ماه محرم و با تشکر از حضور دکتر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس در این بازدید گفت: پروژه زیرگذر گویم در شمال غرب شهر شیراز قرار دارد و شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز از تمام نقاط شهر از شمال تا جنوب و شرق تا غرب شهر مثل بزرگراه شهید استوارو تقاطعات مربوطه، بزرگراه شهید سلیمانی و.‌.. پروژه‌های خوبی را اجرا کرده است.

چهاردهمین بازدید مدیریت شهری از پروژه های در حال احداث

شهردار شیراز افزود: تا سال ۱۴۰۴ پروژه‌های خوبی به افتتاح و بهره‌برداری خواهند رسید و شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز درصدد تعریف برنامه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی هستند که در هفته دولت امسال رونمایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: پروژه گویم امروز پروژه مهم و تاثیرگذار شهرداری شیراز است که اکنون از آب و گل درآمده است؛ این پروژه از سال ۱۴۰۱ تاکنون با مشکلات زیادی از قبیل جابجایی تاسیسات و انجام تملکات زیاد روبرو بوده که به سرانجام رسیده و اکنون پیشرفت ۷۵ درصدی دارد.

اسدی اعلام کرد: در ۵ ماه آینده قصد بهره‌برداری و عبور ترافیک از این پروژه به‌عنوان یکی از شریان‌های اصلی شهر شیراز راداریم؛ در این مدت همکاری پلیس راهور ستودنی بوده و از فرمانده پلیس راهور شیراز تشکر ویژه داریم، از استاندار فارس، فرماندار شیراز و دستگاه‌های خدمت رسان و... بابت حمایت از اجرای پروژه‌ها تقدیر می‌کنیم.

شهردار شیراز تصریح کرد: نوبت شب اجرای پروژه‌ها به یک مدل سرکشی و مدل پایش پروژه‌ها در شهرداری شیراز تبدیل‌شده و بازخورد خوبی تاکنون داشته‌ایم.

وی افزود: بازدیدهای شبانه در جهت تسریع اجرای پروژه‌های عمرانی به پیشنهاد شهرداری شیراز و پشتیبانی شورای اسلامی شهر شیراز انجام می‌شود و در کشور مورد الگوبرداری قرارگرفته است.

تسریع اتمام پروژه زیرگذر گویم با راه‌اندازی نوبت شب

محمدامین، در بازدید شبانه از پروژه زیرگذر گویم گفت: در چهاردهمین بازدید از پروژه‌های عمرانی در سال جاری شاهد پیشرفت پروژه‌ای هستیم که عملیات اجرایی آن از ۱۴۰۱ آغاز شد و حجم وسیعی برای جابجایی تاسیسات در پروژه تاکنون به انجام رسیده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز ادامه داد: برای اجرای زیرگذر نیمه مسقف گویم ۲۰ واحد مسکونی و ملکی باید رفع معارض می‌شد و تملک‌ ۵ ملک مربوط به ادارات دولتی نیز لازم بود که انجام‌شده و شهردار منطقه ۱۰ در تملک پروژه همکاری مطلوبی داشته است.

به گفته امین، ۱۵۶ قرارداد اجاره مغازه به دلیل قرار داشتن در حصار دور کارگاه که نزدیک به مغازه‌ها بود، منعقد شد و در خصوص تمام معارضان تاسیساتی و ملکی اقدامات لازم، انجام شد و بعد از اتمام روگذر باید مجدداً این تاسیسات اجرا شوند.

وی همچنین گفت: اجرای پروژه به چهار تا پنج سال زمان نیاز داشت اما عزم شورای اسلامی و شهرداری شیراز با راه‌اندازی نوبت شب به ۲ سال کاهش‌یافته و امروز پروژه زیرگذر گویم ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی تاکنون داشته است.

امین ادامه داد: پروژه ۵ مرحله اصلی داشته و ۶۵۵ شمع در این پروژه اجراشده و از ۲۲۶۰ متر طول اجرای دیوار دیافراگمی در دو طرف پروژه معادل ۹۰ درصد انجام‌شده و نسبت به زمان‌بندی خود جلوتر است.

امین گفت: خاک‌برداری پروژه به‌خوبی توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) انجام‌گرفته و زیباسازی پروژه و عملیات اجرایی تاسیسات هم به‌زودی اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: در آذرماه انتهای خاک‌برداری را خواهیم داشت و بعد از زیباسازی در پروژه و انجام نما، زیرگذر برای عبور ترافیک آماده خواهد شد.
امین هزینه تملک، اجاره‌ها و رفع معارض تاسیساتی و اجرای پروژه را به نرخ روز، ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

چهاردهمین بازدید مدیریت شهری از پروژه های در حال احداث

باقری، یاور شورا در منطقه ۱۰ نیز گفت: این پروژه از ابر پروژه‌های شهرداری شیراز است و شهرداری و قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) طی ۲ سال گذشته برای اجرای پروژه زیرگذر گویم سنگ تمام گذاشتند واز اهالی گویم به جهت صبوری که به خرج داده‌اند تشکر کرد.

 

کد خبر 234206

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید