دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۱۷ تیر ۱۴۰۳ ۱۶:۱۲
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهردار شیراز گفت: کل پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، سهم شهرداری شیراز که امور مالیاتی به شهرداری تحویل می دهد، معادل ساخت یک دوم پروژه زیرگذر گویم هم نمی شود و این رقم معادل 350 متر احداث مترو است که به نیم کیلومتر هم نمی رسد و رقم مذکور معادل خرید 85 دستگاه اتوبوس دیزل و 50 دستگاه اتوبوس برقی است.

به گزارش پیام خبر، محمدحسن اسدی، امروز در صحن علنی شورای شهر شیراز ضمن تشکر را امور مالیاتی استان برای همکاری با شهرداری، گفت: در راستای هم افزایی اطلاعاتی از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

شهردار شیراز افزود: در سال 1402 مجموع مبالغی که به حساب شهرداری بابت مالیات ارزش افزوده و آلایندگی و ... بوده یک هزار و 70 میلیارد تومان بوده و این رقم چهار درصد بودجه شهرداری است.

وی گفت: تا سال 1387 خورشیدی، قانون تجمیع عوارض بود و از آن سال به بعد سهم شهرداری کم و کمتر شده است و شیراز 40 درصد جمعیت استان را در خود جای داده است و در بین کلان شهرهای هم تراز از لحاظ هم ترازی، کمترین میزان دریافت ارزش افزوده را دریافت می کنیم و باید تلاش کنیم مشمولین شناسایی و معرفی کنیم تا این میزان افزایش یابد.

اسدی افزود: کل پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، سهم شهرداری شیراز که امور مالیاتی به شهرداری تحویل می دهد، معادل ساخت یک دوم پروژه زیرگذر گویم هم نمی شود و این رقم معادل 350 متر احداث مترو است که به نیم کیلومتر هم نمی رسد و رقم مذکور معادل خرید 85 دستگاه اتوبوس دیزل و 50 دستگاه اتوبوس برقی است.

وی گفت: پول هایی که پرداخت می شود نسبت به هزینه هایی که بر عهده شهرداری است، عدد و رقمی نیست، البته این موضوع نفی کننده زحمات امور مالیاتی و همکاری آنان با شهرداری نمی شود.

 

کد خبر 234212

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید