دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۱۷ تیر ۱۴۰۳ ۱۸:۴۲
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیر کل هواشناسی استان فارس گفت: سامانه مونسون تا سه شنبه مهمان مردم فارس خواهد بود و مردم از تردد در جوار رودخانه های فصلی و حضور در تفرجگاه های آبی استان خودداری کنند.

مسعود حقیقت، در گفتگو با پیام خبر گفت: از روز گذشته توقع داشتیم سامانه بارشی موسمی تابستانی که در اصطلاح برخی به آن «مونسون» می گویند، فعالیت خود را در بخش های شرقی، مرکزی و برخی مناطق غربی استان آغاز کند.

مدیر کل هواشناسی استان فارس اظهار کرد: روز گذشته در لایزنگان داراب 16 و نیم میلیمتر بارش را شاهد بودیم که ناشی از بارش های تابستانی موسمی بود و امروز و فردا در بسیاری از مناطق استان به ویژه مناطق جنوبی، بخش هایی از شرق و مرکز استان و غرب فارس این سامانه فعال خواهد بود.

وی گفت: بارش های خفیف رگباری را در شیراز برای فردا پیش بینی می کنیم که بارش های موسمی تابستان بیشتر در ساعت های بعدازظهر اتفاق می افتد و بر اثر صعود هوای گرم و رطوبت شکل می گیرد.

حقیقت تاکید کرد: در بعدازظهر عمدتا ابرهای همرفتی شکل می گیرد و بارش رگباری را می توانیم داشته باشیم و بر اساس هشدار زرد رنگ هواشناسی، بارش های رگباری را طی امروز، فردا و پس فردا شاهد خواهیم بود.

وی افزود: برای مناطق شمال استان مثل آباده، اقلید و صفاشهر که مناطق سردسیر در استان به حساب می آیند که گندم برداشت کردند و در محیط باز دپو کردند، حتما و سریعا باید گندم را به مناطق امن انتقال دهند و این موضوع هم به اطلاع مدیر کل غله استان رسانده ام چون با یک نم باران باعث خراب شدن محصول می شود.

حقیقت اظهار کرد: مردم عزیز تا روز سه شنبه از تردد در جوار رودخانه های فصلی و از حضور در تفرج گاه های آبی خودداری کنند.

وی گفت: هم اکنون در جنت شهر، قلعه بیابان و حوالی داراب رگبارهای مونسون را شاهد هستیم، رگبارها به صورت نقطه ایست و میزان بارش بین 15 تا 20 میلیمتر در مناطق شرقی شهرستان داراب را می توان شاهد بود.

 

کد خبر 234218

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید