دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. مذهبی
دوشنبه, ۱۸ تیر ۱۴۰۳ ۲۱:۳۹
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مدیر کل فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس گفت: اولین گروه از زائران بیت الله الحرام استان فارس، پس از برگزاری حج ابراهیمی از امروز دوشنبه مورخ ۱۸ تیرماه از سفر معنوی حج به فارس بازگشتند.

سید مجتبی علوی، در گفتگو با پیام خبر، ضمن آرزوی قبولی عزاداری ها و تسلیت فرارسیدن ایام شهادت امام حسین (ع)، گفت: اولین گروه از زائران بیت الله الحرام استان فارس، پس از برگزاری حج ابراهیمی از امروز دوشنبه مورخ ۱۸ تیرماه از سفر معنوی حج به فارس بازگشتند.

مدیر کل فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس با اشاره به اینکه ۲۶۰ نفر امشب وارد شیراز شدند، گفت: امسال استان فارس سه هزار و ۳۵۰ نفر زائر داشت که در قالب ۲۴ کاروان شامل 2 کاروان اهل تسنن و ۲۲ کاروان حجاج شیعه به این سفر معنوی اعزام شدند.

وی اظهار کرد: برگشت حجاج در قالب ۱۴ پرواز تا تاریخ ۲۳ تیرماه ادامه خواهد یافت و برای برگشت حجاج تمهیدات خاصی دیده شده که برگشت حجاج را تسهیل کند، امکانات رفاهی لازم برای استقبال کنندگان، توسط اداره کل فرودگاه های فارس و اداره کل حج و زیارت استان با هماهنگی استانداری در نظر گرفته شده است.

وی گفت: از جمله سالن استقبال برای استقبال تجهیز و آماده شده است و امکانات لازم شامل کولر، نمازخانه، آبسردکن، غرفه فروش و فروشگاه، نمازخانه و سرویس بهداشتی در این سالن تدارک دیده شده است و همچنین در محوطه فرودگاه و پارکینگ سایه بان و داربست به متراژ حدود ۴۰۰ متر احداث شده است و سرویس بهداشتی، آبخوری و نمازخانه هم در پارکینگ احداث شده و روشنایی محوطه هم تامین شده است، مخصوصا برای استقبال کنندگان که حجاج آنها شب وارد می شوند.

وی گفت: پارکینگ با ظرفیت کافی در نظر گرفته شده است و ورود و خروج اتومبیل های استقبال کنندگان، به پارکینگ از جنب میدان الله یا گل سرخ است که درب ورود و خروج مجزا در نظر گرفته شده و نیاز نیست استقبال کنندگان وارد محوطه فرودگاه شوند با توجه به مسائل بهداشتی و شیوع تب دانگی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی برای خود حجاج که وارد می شوند تیم نمونه گیری مستقر شده است.

وی گفت: تعداد ۱۵ هزار برگ تراکت و بروشور آموزشی تهیه شده است که در اختیار حجاج و استقبال قرار می گیرد، ۸۰ دستگاه چرخ دستی و به تعداد کافی نیروی خدماتی جهت خدمات رسانی به حجاج فراهم شده است، هماهنگیهای لازم با سپاه و پلیس فرودگاه و پلیس گذرنامه و گمرک صورت گرفته است که کار ترخیص بار حجاج و همینطور ورود حجاج به سرعت انجام گیرد.

وی اضافه کرد: درب مستقل و جداگانه در نظر گرفته شده است که در کار سایر مسافرین خارجی فرودگاه و حجاج اختلالی به وجود نیاید، علاوه بر اینها کارهای زیر ساختی و زیباسازی لازم در محوطه فرودگاه صورت گرفته است، از جمله ورودی ترمینال خارجی با ۴۲۰ تن آسفالت گرم، آسفالت و روکش و همچنین با ۷۰ تن آسفالت محوطه پارکینگ فرودگاه آسفالت شده و نیوجرسی ها و بلوک های شکسته شده در محوطه تعویض و رنگ آمیزی شده است تعداد ۵۷ عدد تقسیم کننده با همکاری سازمان ترافیک شهرداری ۳۰۰ نیوجرسی استوانه ای و تعویض یا نصب شده است.

 

کد خبر 234287

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید