دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ۱۰:۳۶
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر از رکورد‌زنی بی‌سابقه گرمای هوا در روزهای اخیر خبر داد و گفت: با وجود افزایش بی‌سابقه گرما با تلاش همکاران، شبکه برق فارس و بوشهر همچنان پایدار مانده است.

به گزارش پیام خبر، در حالی که در 2 روز گذشته به خصوص روز شنبه ۱۶ تیرماه سال جاری با افزایش دمای هوا، گرمترین روز غیر تعطیل سال رقم خورد، نیاز مصرف برق نیز رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت.

یداله حقیقی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر در این خصوص، گفت: همزمانی افزایش دمای هوا در استان فارس و دیگر نقاط کشور، باعث بالا رفتن شدید نیاز مصرف برق شده و مردم 2 استان فارس و بوشهر گرمترین روزهای خود را سپری می‌کنند.

وی با بیان اینکه افزایش بی‌سابقه تقاضای مصرف برق در روز گذشته که برای بار سوم در سال جاری رقم خورد، از میزان ۷۶ هزار ۷۶۰ مگاوات فراتر رفت، افزود: هر چند این رکورد در طول تاریخ صنعت برق بی‌سابقه بوده است؛ اما شبکه برق استان‌های فارس و بوشهر همچنان پایدار مانده، چون کلیه همکاران صنعت برق فارس در حال تامین نیاز بی‌سابقه برق هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به پایداری گرما و پربار شدن شبکه برق، طبیعی است که حوادثی در شبکه ایجاد شود، تصریح کرد: اما با هوشیاری نیروهای عملیاتی صنعت برق فارس، تمام این حوادث به سرعت رفع می‌شود و شبکه برق استان فارس و بوشهر، همچنان در مدار باقی مانده و پایداری خود را به همت و تلاش همکاران ما در این 2 استان حفظ کرده است.

حقیقی در این روزهای گرم از مردم تقاضا کرد که با توجه به مصرف بهینه برق، علاوه بر کمک به تامین برق پایدار همه مشترکین، هم از پاداش صرفه‌جویی و هم استفاده از جوایز ویژه کمپین «با انرژی» نظیر خودرو بهره‌مند شوند.

 

کد خبر 234310

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید