دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ۱۶:۴۱
زمان مطالعه: 5 دقیقه
آیین اختتامیه ششمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی استان فارس با تجلیل از برگزیدگان این جشنواره فاخر برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، آیین اختتامیه ششمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی استان فارس امروز، 19 تیرماه با حضور سرتیپ دوم پاسدار سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، سید محسن هاشمی، رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس و برگزیدگان این جشنواره فاخر برگزار شد.

سردار کوشکی با اشاره به اینکه امروزه با استفاده از آموخته ها و تجربیات در حال حرکت کنیم، اظهار داشت: فرهنگ شهادت امروز به یک مطالبه به خصوص از سوی جوانان جهان اسلام تبدیل شده و نه تنها از شهادت نمی ترسیم بلکه به یک ارزش تبدیل شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس با بیان اینکه از فضای مجازی به عنوان عصر انسان های غار نشین فضای دیجیتال یاد می شود، ادامه داد: عصر امروز جوامع مجزا با ویژگی به شدت تخصصی و محرمانه است و جوامع در فضای مجازی به صورت جزیره ای با قانون ویژه خود می شوند.

وی افزود: بمباران دائمی ذهن و اندیشه در فضای مجازی در حال انجام بوده و تلفن همراه و فضای سایبر جز جدا ناپذیری از زندگی مردم شده و هرکسی به دنبال ترویج فرهنگ خود در این فضا است.

این استاد دانشگاه با تاکید بر تغییر نوع جنگ در جهان امروز، گفت: جنگ های امروز نقطه‌ای است و از تلفن همراه به عنوان حداقلی ترین ابزار این جنگ یاد می شود بنابراین کسانی می توانند پیروز شوند که از ظرفیت ها به بهترین نحو استفاده کنند.

سردار کوشکی با بیان اینکه فعالان فضای مجازی با احساس تکلیف خود در این فضا فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: باید تولید و انتشار در فضای مجازی برای بهره برداران متکثر باشد به گونه ای که بر تمامی اقشار به خصوص جمعیت خفته جامعه تاثیر بگذارد.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس حاوی پل های شناور متصل کننده جزایر امروز عصر دیجیتال است، اضافه کرد: ارزش هایی که دفاع مقدس در اختیار ما گذاشته جذاب است و کماکان گیرایی خود را جوان نسل امروز دارد چراکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که دفاع مقدس برای 200 سال می تواند فرهنگ ما را تغذیه کند بنابراین برای دیده شدن جذابیت های دفاع مقدس که کمتر معرفی شده، باید فعالان فضای مجازی تلاش کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس ادامه داد:جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی هدف ترویج فرهنگ غنی دفاع مقدس در فضای دیجیتال و مجازی را دنبال می کند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اشاعه فرهنگ والای ایثار، شهادت و دفاع مقدس در بین نسل جوانان، گفت: دشمن از نابودی نظام اسلامی ما ناامید شده و به دنبال تغییر محتوا در اصول، حرکت و ارزش ها است و روز به بروز با تلاش خود، فشار را مضاعف می کند اما جامعه ما در مقابل فشارها خالص تر می شود و باید بدانیم که آخر الزمان دنیای خالصین خواهد بود.

بنابه گفته سردار کوشکی، فضای مجازی تهدیدی است که اگر به درستی استفاده شود، فرصت ویژه ای خواهد بود بنابراین باید از این فضا به نحو احسن بهره برد.

گفتنی است در پایان این آیین، از برگزیدگان ششمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی استان فارس تجلیل شد.

برگزیدگان ششمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی استان فارس معرفی شدند

آیین اختتامیه ششمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی استان فارس با تجلیل از برگزیدگان این جشنواره فاخر برگزار شد.

این جشنواره که در دو بخش عمومی و دانش اموزی برگزتر شده بود در پنج محور پایگاه های اطلاع رسانی و خبر، کلیپ و موشن گرافی و..ـ، نرم افزارهای کاربردی، پویا نمایی و انیمیشن، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها برگزیدگان خود را شناخت

در بخش عمومی، آزیتا ذکاء و زهره لطفیان به ترتیب مقام های اول و دوم محور پایگاه های اطلاع رسانی و خبر، محمد هادی نصیری به عنوان نفر اول نرم افزار های کاربردی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

سمیه شریفی و سیده مطهره سجادیان مقام اول و دوم همچنین زهرا حقیقت زاده و هادی تاجی زاده مقام سوم مشترک محور شبکه های اجتماعی و پیام رسان های بخش عمومی را کسب کردند.

در محور موشن گرافی و کلیپ بخش عمومی، علی ملک زاده، محمد فروتن و زینب محمدی به ترتیب به عنوان مقام های اول تا سوم انتخاب شدند و مورد تجلیل قرار گرفتند.

علی سیوف جهرمی و نفیسه خوانسالار نیز توانستند در این جشنواره مقام های اول و دوم محور پویانمایی و انیمیشن بخش عمومی را به خود اختصاص دهند.

یکی دیگر از بخش های ششمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی استان فارس، بخش دانش آموزی بود که در محور پایگاه های اطلاع رسانی و خبر محمد عباسیان، مهدی رحمانیان و فاطمه دیباور مقام های اول تا سوم را توانستند کسب کنند همچنین مریم زارعی، زهرا داراب زاده و آزیتا حسنی گشتاسب به عنوان مقام های اول تا سوم معرفی شدند.

در محور موشن گرافی و کلیپ بخش دانش آموزی نیز سعید قربانی، فرخنده نجفی و فاطمه زارعی ببراز توانستند مقام های اول تا سوم را کسب کنند همچنین در محور پویانمایی و انیمیشن نیز نگین شاهسونی و ریحانه قاسمی نفرات اول و دوم شناخته شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

سپهر نیک اقبال جهرمی، محمد یاسین عاشوری، سمیرا بابایی، بهاره تکاور و فاطمه حسن نژاد نیز به عنوان نفرات شایسته تقدیر بخش دانش آموزی معرفی شدند.

گفتنی است در پایان این آیین آقایان عبدالرسول معتضدیان، محمد محسن سرخوش و علی محمد پشوتن که در هیئت داوران به داوری آثار پرداختند، تجلیل شد.

 

کد خبر 234322

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید