دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ۱۶:۴۶
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از تخصیص 19 میلیارد ریال پاداش خوش مصرفی به حدود 149 هزار مشترک خانگی استان در خرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پیام خبر، حمیدرضا کریمی فرد، از تخصیص 19 میلیارد ریال پاداش خوش مصرفی به حدود 149 هزار مشترک خانگی استان در خرداد ماه سال جاری خبر داد و اظهارکرد: از مجموع 428 هزار قبض برق صادره در بخش خانگی استان فارس در خرداد ماه سال جاری، حدود 149 هزار قبض، مشمول پاداش خوش مصرفی برق شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس ضمن قدردانی از همکاری کلیه مشترکان برق استان فارس به ویژه مشترکان خانگی در برنامه های مدیریت مصرف سال جاری افزود: در سال گذشته شاهد مشارکت 40درصدی مشترکان خانگی در طرح پاداش صرفه جویی بودیم که امسال نیز در کنار اجرای طرح‌های جدیدی که برای تشویق و جلب مشارکت مشترکان برق پیش بینی شده، طرح پاداش مشابه سال گذشته نیز به قوت خود باقی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در ادامه به معرفی پویش «با انرژی» پرداخت و اظهار داشت: این پویش با هدف افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهمیت صرفه جویی در مصرف برق و تشویق مردم به کاهش مصرف خود، راه اندازی شده است و همه مردم می‌توانند با ثبت نام در این پویش و کاهش مصرف برق خود، در قرعه کشی جوایز ارزشمند شامل ۳۰۰ دستگاه خودروی اتوماتیک و هزاران کمک هزینه خرید محصولات خانگی دیجیتال و الکترونیکی و تخفیف در قبوض برق تا سقف رایگان شدن شرکت کنند.

کریمی فرد، سهمیه قطعی خودروهای شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تا پایان تابستان سال جاری را سه دستگاه خودرو اعلام کرد و اظهار داشت: طی سه مرحله قرعه‌کشی باقی مانده در آخر تیر ماه یک دستگاه، قرعه‌کشی آخر مرداد ماه یک دستگاه و قرعه‌کشی آخر شهریور ماه یک دستگاه خودرو تعیین شده است.

وی یادآورشد: در صورت تحقق صرفه‌جویی بیشتر در مقایسه با سایر استان‌های کشور، سهم مشترکان خانگی شهرستان های استان فارس، در هر ماه از جایزه بزرگ (خودرو) افزایش خواهد داشت.

این مقام مسئول، روش های دریافت اپلیکیشن «با انرژی» را مراجعه به سایت https://ba-energy.ir و یا شماره‌گیری کد دستوری #۱۵۲۱* و یا برقراری تماس با سامانه 091299975 معرفی کرد و یادآور شد: بعد از نصب اپلیکیشن «با انرژی» راهکارهای مصرف بهینه برق و معرفی وسایل پرمصرف برقی از طریق اپلیکیشن به مشترکان قابل ارائه خواهد بود.

کریمی فرد در خصوص ساعات اوج بار و لزوم همکاری مشترکان در این ساعات از شبانه روز نیز توضیح داد: مصرف برق در 2 بازه زمانی از ساعت 12 ظهر تا ۱۸ عصر و از ساعت ۲۰ تا ۲۳ شب که ساعت‌های اوج بار نامیده می‌شوند، شدت می‌یابد که از مشترکان درخواست می‌شود مصرف برق را در این ساعات مدیریت کرده و یاریگر صنعت برق در ارائه هرچه بهتر خدمات و تامین برق پایدار باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس همچنین یادآور شد: ساعات اوج مصرف برق بر حسب مناطق مختلف کشور می تواند اندکی تعییر یابد.

وی افزود: استفاده از دور کند کولر‌های آبی در مناطق معتدل و غیرگرمسیر و همچنین تنظیم دمای کولرهای گازی و سیستم های سرمایشی بر روی 24 درجه سانتی گراد (دمای آسایش) در مناطق گرمسیری، استفاده از سایبان برای سیستم‌های سرمایشی، عدم استفاده از لوازم برقی پر مصرف در ساعت اوج بار، خاموش کردن لامپ‌های اضافه و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، قرار ندادن لوازم برقی در حالت آماده به کاری از جمله راهکار‌های ساده اما مهم است که می تواند در مصرف بهینه برق نقش بسزایی ایفا کند.

 

کد خبر 234323

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید