دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ | ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری | ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ۲۰:۱۹
زمان مطالعه: 3 دقیقه
معاون آموزشی دانشگاه شیراز و نماینده تام ‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس گفت: نوبت دوم آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در سال 1403، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ تیرماه، با حضور 65 هزار و 57 داوطلب در استان فارس برگزار خواهد شد.

به گزارش پیام خبر، دکتر مسلم باقری، امروز پیرامون برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری 140۳ در استان فارس گفت: این آزمون در استان فارس، در ۳۴ شهرستان استان، با رعایت کامل تمام دستورالعمل های اجرایی و حفاظتی برگزار می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه شیراز و نماینده تام ‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس اظهار کرد: از میان تعدادکل شرکت‌کنندگان نوبت دوم آزمون سراسری 140۳ در کشور 65 هزار و 57 داوطلب مربوط به استان فارس است که 42 هزار و 391 نفر را بانوان و 22 هزار و 666 نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.

دکتر باقری افزود: از میان تعدادکل داوطلبان استان فارس، به ترتیب براساس بیش‌ترین تعداد شرکت‌کنندگان در گروه‌های آزمایشی، 34 هزار و 332 نفر در گروه علوم تجربی، 16 هزار و 618 نفر در گروه علوم انسانی، هفت هزار و 229 نفر در گروه علوم ریاضی و فنی، چهار هزار و 166 نفر در گروه زبان‌های خارجی و 2 هزار و 712 نفر در گروه هنر شرکت داشته‌اند.

معاون آموزشی دانشگاه شیراز گفت: از شرکت‌کنندگان 27 هزار و 51 نفر مربوط به شهرستان شیراز هستند که 9 هزار و 721 نفر را آقایان و 17 هزار و 330 نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی در خصوص زمان برگزاری آزمون‌ها نیز گفت: همزمان با سراسر کشور، آزمون سراسری گروه علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی صبح پنجشنبه ۲۱ تیرماه، گروه هنر و زبان‌های خارجی بعدازظهر پنجشنبه ۲۱ تیرماه‌ و گروه تجربی صبح جمعه ۲۲ تیرماه، در استان فارس برگزار خواهد شد.

نماینده تام ‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس گفت: نوبت دوم آزمون‌ سراسری سال 140۳، در ۳۴ شهرستان استان،‌ در حوزه‌های متعددی وابسته به دانشگاه‌های دولتی، آزاد اسلامی، پیام نور، دانشکده های فنی حرفه‌ای و همین‌طور‌ آموزش و پرورش فارس برگزار خواهد شد.

وی درخصوص شیوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون نیز گفت: کارت ورود به جلسه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده است و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون متقاضیان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان‌های خارجی نیز بر مبنای شهرستان انتخابی آن‌ها مشخص شده است.

نماینده سازمان سنجش در فارس یادآور شد: برای شرکت در جلسه‌ آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است.

 

کد خبر 234335

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید