تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰ Wednesday, 20 October , 2021
کد شما در این بخش

برگه نوشته

بالای سایت
1

جدال حساس پارس جم و پرسپولیس/ آماده سازی ورزشگاه برای جشن قهرمانی مهیا است

  • کد خبر : 25571
  • ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۴۶
جدال حساس پارس جم و پرسپولیس/ آماده سازی ورزشگاه برای جشن قهرمانی مهیا است
آخرین هفته از مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران روز پنجشنبه به صورت همزمان در نقاط مختلف برگزار می شود و پرسپولیس که دارای بیشترین شانس قهرمانی است، در جم به مصاف پارس جنوبی می‌رود.

به گزارش پیام خبر، تیم پارس جنوبی جم در شرایطی روز پنجشنبه در حساس‌ترین بازی هفته پایانی لیگ برتر مقابل پرسپولیس به میدان خواهد رفت که همه بازیکنان این تیم برای مسابقه آماده هستند.

آنها در اولین فصل حضور خود در لیگ برتر، کاملاً لیگ را تحت شعاع عملکرد خود قرار دادند و در نهایت نیز جایگاه پنجم را از آن خود کردند؛ اما فصل جدید برای شاگردان تارتار چندان موفق پیش نرفت، آنها در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل در جایگاه دوازدهم قرار دارند. این در حالی است که احتمال تنزل این رده در صورت از دست دادن امتیاز و کسب نتیجه رقبای پایین‌تر از آنها نیز وجود خواهد داشت.

در طرف دیگر میدان پرسپولیس با اختلاف سه امتیازی نسبت به سپاهان، برای سومین قهرمانی متوالی خود در هفته آخر در جم به میهمانی پارس جم خواهد رفت و امیدوار است با دستیابی به حداقل امتیاز از این جدال به هدف خود دست یابد.

این تیم در مهم‌ترین دیدار هفته بیست و نهم لیگ مقابل ماشین سازی در ورزشگاه آزادی به تساوی یک بر یک دست یافت، تا تکلیف قهرمان لیگ هجدهم به هفته آخر کشیده شود. پرسپولیس در لیگ برتر سه بار مقابل پارس جم به میدان رفته که ۲ بازی با برتری پرسپولیس و یک بازی نیز با تساوی همراه شده است.

حالا قلب فوتبال ایران در جم می‌تپد؛ جایی که پرسپولیس تنها با یک امتیاز می‌تواند قهرمان شود و شرایط این تیم به گونه‌ای است که در صورت عدم پیروزی سپاهان، پرسپولیس حتی با شکست مقابل پارس جنوبی نیز قهرمان می‌شود.

هرچند انگیزه تیم پرسپولیس که شاید حساس‌ترین مسابقه خود را پیش روی دارد نسبت به تیم پارس جنوبی که انگیزه قهرمانی دارد و نه برای کسب سهمیه می‌جنگد و نه حتی از سقوط می‌ترسد خیلی بیشتر است ولی شاگردان تارتار در این مسابقه که همه نگاه‌ها به آن است، می‌خواهند خودی نشان دهند.

روزی حساس برای شهرستان جم

ورزشی‌نویس شهرستان جم بابیان اینکه فراموش نکنیم هر حریفی و مهمانی قابل احترام است و مخصوصاً اگر این مهمان پرسپولیس باشد، اظهار داشت: از تمامی مردم شریف جم و تمامی طرفداران پارس جم استدعا دارم در زمینه مهمان نوازی و احترام به حریف سرشناس و طرفدارانش سنگ تمام بگذارند.

محمد جوهری افزود: پنجشنبه روزی است که فارغ از هر نتیجه‌ای برای جم و مردم با فرهنگش مسابقه اخلاق و پهلوانی و فرهنگ و مهمان نوازی است و قطعاً دریافت کارنامه قبولی در این حوزه‌ها و با نمرات عالی قطعاً و به مراتب از نتیجه فوتبالی بهتر و والاتر است.

وی با ابراز تأسف از مسئولانی که تا توانستند، تیشه به ریشه این تیم زدند، خاطر نشان کرد: حداقل برای اینکه حداقل نمره مدیریتی دریافت کنید، سعی کنید حداقل میزبان خوب و شایسته ای برای سایر هم وطنانمان باشید.

جوهری با اشاره به اینکه اعتلای نام جم و گسترش و اشاعه فرهنگ ناب و خالصش مهم است، عنوان کرد: تنها چیزی که اهمیت دارد فقط و فقط پارس جنوبی جم است، تیمی که خسته از شلاق بی مهری برخی مسئولان بلند پایه استانی و نفتی به ناحق متحمل سخت‌ترین و بیشترین جفاها شده است.

وی تأکید کرد: روز پنجشنبه باید به تمام معنی شاهد فوتبال پاک و بی حرف و حدیث از سوی تیم محبوب شهر و دیارمان باشیم.

محمد جوهری ادامه داد: یک برد دلچسب و شیرین در آخرین روز این فصل لیگ قطعاً سند شایستگی و لیاقت و جوانمردی و پاکی را به اسم جم و تیم محبوب پارس جنوبی تا ابد در سپهر فوتبالی ایران عزیز به ثبت خواهد رساند.

ورزشگاه جم آماده جشن قهرمانی

رئیس هیئت فوتبال جم اظهار داشت: ورزشگاه تختی جم برای برگزاری جشن احتمالی قهرمانی پرسپولیس آمادگی دارد.

محمد اسدی افزود: تعداد دوربین‌های تصویربرداری صدا و سیما در این بازی افزایش یافته و دوربین‌های امنیتی ورزشگاه نیز برای نظارت بیشتر راه اندازی شده است.

وی خاطر نشان کرد: تمهیدات لازم برای افزایش باجه‌های بلیت‌فروشی، آب آشامیدنی، استقرار بوفه و راه‌های ورود و خروج ورزشگاه تختی جم اتخاد شده است.

اسدی اضافه کرد: با همکاری شهرداری جم چند پارکینگ روباز در اطراف ورزشگاه تختی آمده شده و شهروندان جمی در صورت ممکن با وسایل نقلیه شخصی به ورزشگاه مراجعه نکنند و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

رئیس هیئت فوتبال جم با بیان اینکه ساعت دقیق بلیط فروشی در نشست قبل از بازی مشخص می‌شود، عنوان کرد: در این بازی بلیت فروشی الکترونیکی انجام نمی‌شود و بلیت‌فروشی روز بازی و در تاریخ پنج شنبه ۲۶ اریبهشت ماه به‌صورت حضوری و در باجه‌های ورزشگاه تختی جم انجام می‌شود.

محمد اسدی گفت: قیمت بلیط تماشای دیدار پارس جنوبی جم و پرسپولیس تهران امروز اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: بلیط دیدار پارس جم و پرسپولیس به قیمت ۲۰ و ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

فرصت و تهدید برای جم در روز سرنوشت

خبرنگار ورزشی شهرستان جم با بیان اینکه پنجشنبه این هفته برای دومین بار جام به جم می‌آید، اظهار داشت: دو سال قبل پارس جنوبی با قهرمانی در لیگ آزادگان جام قهرمانی را به جم آورد و حالا به دلیل میزبانی از پرسپولیسِ صدرنشین در لیگ برتر، دوباره جام به جم می‌آید اما جام متعلق به جم نخواهد بود.

رضا رئیسی افزود: این مسابقه برای شهرستان جم هم فرصت است و هم تهدید؛ در پایان این مسابقه میلیون‌ها نفر از هم وطنان مان می‌توانند از جم و مردمانش تعریف کنند و هم می‌توانند گلایه و انتقاد کنند.

وی خاطر نشان کرد: مسئولان باید از قبل بدانند که شهر کوچک جم به دلیل میزبانی از این مسابقه می‌تواند شرایط بحرانی را تجربه کند و باید همه مسئولان و دستگاه‌ها آمادگی کامل داشته باشند.

رئیسی با بیان اینکه درست است که پارس جنوبی طی دو فصل اخیر میزبان پرسپولیس و استقلال بوده، عنوان کرد: روز پنجشنبه اکثر علاقه مندان به پرسپولیس که تعدادشان در جنوب کشور کم هم نیست راهی جم می‌شوند و قطعاً جمعیتی خیلی بیشتر از ظرفیت ورزشگاه که ۱۲ هزار نفر عنوان شده وارد شهر جم می‌شوند.

وی اضافه کرد: مسئولان باید تدابیری را اتخاذ کنند تا هواداران دو تیم در رفاه باشند و ساعت‌ها نشستن روی سکوهای گرم ورزشگاه تختی جم آنها را آزار ندهد.

این خبرنگار ورزشی با اشاره به اینکه یکی دیگر از دغدغه‌ها در خصوص برگزاری این مسابقه، موضوع ارتباطات است، تاکید کرد: مخابرات جم با توجه به متمرکز شدن جمعیت چند ده هزار نفری در یک نقطه شهر باید تمهیداتی را اتخاذ کند تا مشکل قطع اینترنت و اختلال در شبکه‌های همراه اول و ایرانسل به وجود نیاید.

رضا رئیسی گفت: مهمترین موضوع برگزاری این مسابقه، نظم و امنیت است. در بازی‌های گذشته به نظر می‌رسید نیروی انتظامی و یگان ویژه به دلیل کمبود نیرو نتوانستند عملکرد خوبی در بیرون و داخل ورزشگاه داشته باشند و امید است در این مسابقه که جمعیتی بیشتر از ظرفیت ورزشگاه به جم می آیند یگان ویژه با حضور بیشتر نیروهایش نظم و امنیت را در بیرون و داخل برقرار کند.

وی یادآور شد: جم پنجشنبه میزبان یک رویداد مهم کشور است و همه باید دست در دست هم دهیم تا میزبانی شایسته باشیم و این مسابقه به جای تهدید، یک فرصت بزرگ برای معرفی جم و فرهنگ مردمانش است و باید همچون گذشته، میزبان شایسته ای باشیم.

تمهیدات ویژه برای روز پنجشنبه

فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه پنجشنبه روز حساسی در شهرستان جم است، اظهار داشت: تمهیدات ویژه ای برای بازی هفته پایانی در نظر گرفته‌ایم.

محمد حسینی افزود: پارکینگ مناسب در شهر جم و به خصوص اطراف ورزشگاه برای پارک چند هزار خودرو مهیا شده است.

وی تأکید کرد: از مردم جم تقاضا داریم در روز پنجشنبه از رفتن به خیابان‌های منتهی به ورزشگاه تختی برای جلوگیری از ترافیک سنگین، خودداری کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: روشنایی ورزشگاه تقویت شده و برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی در اطراف ورزشگاه دوربین‌های مدار بسته نصب شده است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم ما اسکان هواداران پرسپولیس است، عنوان کرد: سالن‌های ورزشی، حسینیه، پارک و… برای استراحت و اسکان هواداران خوب پرسپولیس آماده شده است.

حسینی گفت: سوپرمارکت‌ها، رستوران‌های موقتی، برای تأمین مواد غذایی و آب معدنی در اطراف ورزشگاه مستقر شده است.

وی از نصب تلویزیون بزرگ در اطراف ورزشگاه خبر داد و مطرح کرد: با توجه به ظرفیت کم ورزشگاه تختی پیش بینی می‌شود عده‌ای از تماشاگران موفق به حضور در ورزشگاه نشوند به همین خاطر جهت رفاه حال این عزیزان یک دستگاه تلویزیون شهری بزرگ در کنار ورزشگاه جهت مشاهده این دیدار تعبیه خواهد شد.

تمرینات پارس جنوبی برای دیدار با پرسپولیس در شهرستان جم برگزار می‌شود و نفرات این تیم خود را برای مسابقه پایانی لیگ برتر آماده می‌کنند.

پارسی‌ها برای این بازی نه محرومی دارند و نه بازیکن آسیب دیده‌ای در جمع نفرات آنها دیده می‌شود و به همین خاطر امیدوارند مقابل پرسپولیس نتیجه خوبی به دست آورند و شگفتی ساز شوند.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=25571
کد شما در این بخش

برگه نوشته

پایین سایت

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.