تاریخ : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰ Friday, 21 January , 2022
کد شما در این بخش

برگه نوشته

بالای سایت
0

تورم نقطه به نقطه تولیدکننده سال ۹۷ به ۴۷.۵ درصد رسید

  • کد خبر : 26982
  • 20 خرداد 1398 - 20:03
تورم نقطه به نقطه تولیدکننده سال ۹۷ به ۴۷.۵ درصد رسید
مرکز آمار اعلام کرد: شاخص قیمت تولیدکننده در سال ١٣٩٧، با ٤٧,٥ درصد افزایش نسبت به سال ١٣٩٦، به عدد ٣٤٧.٢ رسید.

به گزارش پیام خبر، براساس اعلام مرکز آمار، این شاخص در سال ١٣٩۶ عدد ٢٣۶.۴ بوده و نسبت به سال ١٣٩۵، ١٢.٩ درصد افزایش یافته بود. این شاخص در تمام فصل‌­های سال مورد بررسی (١٣٩۶) نسبت به فصل قبل از خود با افزایش مواجه بوده است. بیشترین افزایش این شاخص در فصل پاییز با ١٨.۶ درصد نسبت به فصل قبل به وقوع پیوسته است.

 

درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده در همه فصل‌­های سال ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه سال قبل ( تورم نقطه به نقطه) مثبت بوده و بیش­ترین آن مربوط به فصل زمستان، ۶۶,٣ درصد، است.

 

١ – بخش کشاورزی

شاخص قیمت تولیدکننده‌ بخش “کشاورزی” در سال ١٣٩٧ با ۴٨,٨ درصد افزایش نسبت به سال قبل به عدد ٣۶٨.٢ رسید. عدد شاخص این بخش در سال ١٣٩۶ برابر با ٢۴٧.۵ بوده که نسبت به سال قبل ١١.٧ درصد افزایش یافته بود. بیش‌ترین افزایش شاخص مذکور در فصل بهار و به میزان ٢٣.٩ درصد نسبت به فصل قبل است. این شاخص در تمامی فصل­‌های سال مورد بررسی به­ جز فصل زمستان افزایش داشته ­است.

 

٢- بخش معدن

شاخص قیمت تولیدکننده بخش “معدن” در سال ١٣٩٧ با ۵٠,٩ درصد افزایش نسبت به سال قبل به عدد ٣۵٠.٠ رسید. عدد شاخص این بخش در سال ١٣٩۶ برابر با ٢٣٢ بوده که نسبت به سال قبل ١٧.٣ درصد افزایش یافته بود. شاخص این بخش در تمام فصل­‌های سال مورد بررسی افزایش داشته و بیش­ترین افزایش آن در فصل پاییز معادل ١٧.٢ درصد بوده است.

 

٣- بخش صنعت

شاخص قیمت تولیدکننده بخش اصلی “صنعت” در سال ١٣٩٧ با ۶۴,۶ درصد افزایش نسبت به سال قبل به عدد ٣٨٢.۴ رسید. عدد شاخص این بخش در سال ١٣٩۶ برابر با ٢٣٢.۴ بوده که نسبت به سال ١٣٩۵، ١۵.۵ درصد افزایش یافته بود. شاخص این بخش در  تمام فصل­‌های سال مورد بررسی افزایش داشته و بیش­ترین افزایش آن در فصل پاییز معادل ٢٣.۵ درصد بوده است.

 

۵- بخش برق

شاخص قیمت تولیدکننده بخش “برق” در سال ١٣٩٧ با ۴,٧ درصد افزایش نسبت به سال قبل به عدد ١٢۶.٢ رسید. عدد شاخص این بخش در سال ١٣٩۶ برابر با ١٢٠.۵ بوده که نسبت به سال قبل ٨.١ درصد کاهش یافته بود. شاخص این بخش در فصل­های پاییز و ­ زمستان به ترتیب با ١١.۶ و ۴.۶ درصد کاهش نسبت به فصل قبل و در سایر فصل­های سال ١٣٩٧ با افزایش نسبت به فصل قبل همراه بوده است.

 

۶- بخش اختصاصی خدمات

شاخص قیمت تولیدکننده بخش اختصاصی “خدمات” در سال ١٣٩٧ با ٢٢,٢ درصد افزایش نسبت به سال قبل به عدد ٢٩۶.۵ رسید. این شاخص در سال ١٣٩۶ عدد ٢۴٢.۶ بوده که نسبت به سال قبل ٨.٩ درصد افزایش یافته بود. بیش‌ترین افزایش شاخص مذکور در فصل پاییز به میزان ٨.٨ درصد است. شاخص قیمت تولیدکننده در این بخش در تمام فصل­‌های سال مورد بررسی نسبت به فصل قبل با افزایش همراه بوده است.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=26982
کد شما در این بخش

برگه نوشته

پایین سایت

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.