کد خبر: 4769
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷
کرونا

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه آمار مبتلایان در منطقه بسیار بیشتر از این تعداد ۵۲ نفری است که تا کنون اعلام شده، گفت: چند برابر این تعداد، آمار واقعی ما در سطح شهرستان است.

به گزارش پیام خبر، بهزاد رضایی، امروز درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا در لارستان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدیدی از ابتلا با ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ نداشته‌ایم و سایر نمونه‌هایی که طی ۴۸ ساعت گذشته ارسال شده بود با پاسخ منفی همراه بوده است.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: آمار مثبتی که به صورت روزانه از سوی ما اعلام می‌شود صرفاً مربوط به افرادی است که نمونه‌گیری از آن‌ها صورت‌گرفته و به شیراز ارسال و پاسخ مثبت دریافت شده است.

وی ادامه داد: افراد زیادی هستند که آلوده به ویروس کرونا شده‌اند اما علامت‌دار نبودند و مراجعه به مراکز درمانی نداشته‌اند، یا اگر مراجعه‌ای داشتند علائم مربوطه از جمله تب، سرفه، بدن‌درد و غیره را نداشتند و از آن‌ها نمونه‌ای گرفته نشده است.

رضایی با بیان اینکه تعداد مبتلایان ما در سطح منطقه بسیار بیشتر از این تعداد ۵۲ نفری که تا کنون اعلام شده است، گفت: این موضوع بسیار مهم است که ما در رعایت اصولی که بارها تکرار شده است، احتیاط کنیم.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که چند برابر این تعداد، آمار واقعی مثبت ما در سطح شهرستان باشد و این هوشمندی مردم را می‌طلبد که احتیاط‌ها را با دقت انجام بدهند و موارد مشکوک و مثبت که بایستی در قرنطینه باشند و دارو استفاده کنند، نهایت همکاری با همکاران بهداشتی و درمانی ما صورت بگیرد تا ان‌شاءالله بتوانیم هرچه سریع‌تر از این بحران با موفقیت عبور کنیم.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.