کد خبر: 4769
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷
کرونا

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه آمار مبتلایان در منطقه بسیار بیشتر از این تعداد ۵۲ نفری است که تا کنون اعلام شده، گفت: چند برابر این تعداد، آمار واقعی ما در سطح شهرستان است.

به گزارش پیام خبر، بهزاد رضایی، امروز درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا در لارستان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدیدی از ابتلا با ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ نداشته‌ایم و سایر نمونه‌هایی که طی ۴۸ ساعت گذشته ارسال شده بود با پاسخ منفی همراه بوده است.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: آمار مثبتی که به صورت روزانه از سوی ما اعلام می‌شود صرفاً مربوط به افرادی است که نمونه‌گیری از آن‌ها صورت‌گرفته و به شیراز ارسال و پاسخ مثبت دریافت شده است.

وی ادامه داد: افراد زیادی هستند که آلوده به ویروس کرونا شده‌اند اما علامت‌دار نبودند و مراجعه به مراکز درمانی نداشته‌اند، یا اگر مراجعه‌ای داشتند علائم مربوطه از جمله تب، سرفه، بدن‌درد و غیره را نداشتند و از آن‌ها نمونه‌ای گرفته نشده است.

رضایی با بیان اینکه تعداد مبتلایان ما در سطح منطقه بسیار بیشتر از این تعداد ۵۲ نفری که تا کنون اعلام شده است، گفت: این موضوع بسیار مهم است که ما در رعایت اصولی که بارها تکرار شده است، احتیاط کنیم.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که چند برابر این تعداد، آمار واقعی مثبت ما در سطح شهرستان باشد و این هوشمندی مردم را می‌طلبد که احتیاط‌ها را با دقت انجام بدهند و موارد مشکوک و مثبت که بایستی در قرنطینه باشند و دارو استفاده کنند، نهایت همکاری با همکاران بهداشتی و درمانی ما صورت بگیرد تا ان‌شاءالله بتوانیم هرچه سریع‌تر از این بحران با موفقیت عبور کنیم.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.