کد خبر: 4769
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷
کرونا

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه آمار مبتلایان در منطقه بسیار بیشتر از این تعداد ۵۲ نفری است که تا کنون اعلام شده، گفت: چند برابر این تعداد، آمار واقعی ما در سطح شهرستان است.

به گزارش پیام خبر، بهزاد رضایی، امروز درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا در لارستان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدیدی از ابتلا با ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ نداشته‌ایم و سایر نمونه‌هایی که طی ۴۸ ساعت گذشته ارسال شده بود با پاسخ منفی همراه بوده است.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: آمار مثبتی که به صورت روزانه از سوی ما اعلام می‌شود صرفاً مربوط به افرادی است که نمونه‌گیری از آن‌ها صورت‌گرفته و به شیراز ارسال و پاسخ مثبت دریافت شده است.

وی ادامه داد: افراد زیادی هستند که آلوده به ویروس کرونا شده‌اند اما علامت‌دار نبودند و مراجعه به مراکز درمانی نداشته‌اند، یا اگر مراجعه‌ای داشتند علائم مربوطه از جمله تب، سرفه، بدن‌درد و غیره را نداشتند و از آن‌ها نمونه‌ای گرفته نشده است.

رضایی با بیان اینکه تعداد مبتلایان ما در سطح منطقه بسیار بیشتر از این تعداد ۵۲ نفری که تا کنون اعلام شده است، گفت: این موضوع بسیار مهم است که ما در رعایت اصولی که بارها تکرار شده است، احتیاط کنیم.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که چند برابر این تعداد، آمار واقعی مثبت ما در سطح شهرستان باشد و این هوشمندی مردم را می‌طلبد که احتیاط‌ها را با دقت انجام بدهند و موارد مشکوک و مثبت که بایستی در قرنطینه باشند و دارو استفاده کنند، نهایت همکاری با همکاران بهداشتی و درمانی ما صورت بگیرد تا ان‌شاءالله بتوانیم هرچه سریع‌تر از این بحران با موفقیت عبور کنیم.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.