کد خبر: 5506
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
مهدی کرمی خواننده پاپ

یک هنرمند عرصه موسیقی معتقد است حتی اگر شرایط بیماری کرونا نیز از بین برود تاثیرات این دوران بر عرصه فرهنگ و هنر از جمله عرصه موسیقی و اجراها، دامنه دار خواهد بود.

به گزارش پیام خبر، مهدی کرمی خواننده موسیقی پاپ که ۳ عنوان برتر خوانندگی در این رشته را در کارنامه خویش دارد ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: به نظر میرسد اگر از بیماری کرونا هم فاکتور بگیریم و با فرض اینکه این بیماری هم از بین برود، دنیای امروز به سمت مجازی شدن می رود.

وی افزود: این مساله تبعات زیادی در پی خواهد داشت و انسان ها باید کم کم به دوری از هم و زندگی مجازی عادت کنند. عرصه هنر علی الخصوص هنر موسیقی و اجرای موسیقی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

این هنرمند که آلبوم "روز اول" را در کارنامه خویش دارد با اشاره به اجراهای آنلاین ادامه داد: در عرصه هنر نمی توان مسائل را به صورت صفر و صد و یا سیاه و سفید دید، اینگونه اجراها نیز طیفی از مزایا و معایب را به همراه خویش دارند

وی که قطعاتی چون "وطن"، "دلواپسی"، "رنگ بارون" و... را اجرا کرده، در تشریح روند تولید محصول موسیقایی قبل از این دوران اظهار داشت:در سالیان قبل اینگونه بود که شاعر، اهنگساز، تنظیم کننده، نوازنده و خواننده در کنار هم به مشورت و هم فکری در مورد تولید یک کار می پرداختند

کرمی این همدلی و همفکری در کنار هم را نقطه قوتی برای یک اهنگ خواند و ادامه داد: در چنین شرایطی احساس، هارمونی و زیبایی آهنگ بیشتر  خواهد بود و اثر ارائه شده نیز ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

وی مهمترین نتیجه این روند را انتقال حس زیبایی به مخاطب خواند و افزود: متاسفانه در شرایط کرونا و فراتر از آن در دنیای امروز معمولا همه عوامل به ناچار از دور با هم همفکری کرده یک نفر شعر دیگری ملودی و دیگری تنظیم و میکس و مسترینگ را انجام می دهد

این هنرمند که اجرای تیتراژ برنامه های مختلف تلویزیونی از جمله "خوشا شیراز" را در کارنامه خویش دارد گفت:  این شرایط روند تولید کار را سخت تر کرده و طبعا احساسی که در این حالت به مخاطب منتقل می شود کمتر خواهد بود.

وی با مقایسه محصول نهایی تولید شده در دو حالت فوق اظهار داشت: در حالت اول و شرایط گذشته روحی بسیار پررنگ تر و زیباتر از حالت دوم و شرایط فعلی در اثر جریان دارد، هر چند که متاسفانه مسیر دنیا گویا به این سمت قرار دارد.

کرمی با اشاره به اهمیت موسیقی در این شرایط گفت: از هنرهای نهفته موسیقی یکی هم این است که در هر شرایطی قابل اجرا، زیبا و شنیدنی خواهد بود و باید خدا را شکر کرد که موسیقی این قابلیت را نیز داراست

وی در پایان اظهار داشت: هنر و فرهنگ سرمایه گرانبهای هر جامعه ای است و ما این روزها را به این امید سپری می کنیم که با شکست کرونا به زودی روزی فرا رسد که صدای همدیگر و ساز همدیگر را از نزدیک، زنده و با طنین اصلی بشنویم.

مهدی کرمی خواننده و هنرمند موسیقی متولد ۱۳۵۹ و برنده دو جایزه برتر خوانندگی پاپ در جشنواره های ملی است. وی علاوه بر اجرای ترانه هایی در عرصه پاپ، در حوزه تیتراژ خوانی نیز فعالیت داشته که از جمله این آثار می توان به تیتراژ برنامه پر مخاطب "خوشا شیراز" در شبکه استانی سیمای فارس اشاره کرد.

از وی علاوه بر قطعاتی چون "خودت خواستی"، "وطن"، "بعد رفتنت"، "دلواپسی"، "رنگ بارون" و ... آلبومی با عنوان "روز اول" منتشر شده که قطعات آن توسط هنرمندانی چون "حامد برادران"، "مهران عباسی" و "محمد مروی" تنظیم شده  است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل