کد خبر: 5619
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
 • خبرنگار: نوید جعفری
 • چاپ
اعلام فراخوان طراحی پوستر و لوگو شیراز پایتخت کتاب ایران

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از اعلام فراخوان طراحی پوستر و لوگو «شیراز پایتخت کتاب ایران » خبر داد.

به گزارش پیام خبر، مرتضی جعفری ضمن قدردانی از موسسات مردم نهاد و همه دستگاه های فرهنگی شیراز که در ایام شیوع بیماری اجازه ندادند فعالیت های ترویجی کتاب  و کتابخوانی در شیراز کمرنگ شود گفت : شیراز در سال 1399 عنوان پایتخت کتاب ایران را به دست آورده است و برنامه های جدی را در این سال در دست اجرا دارد
وی افزود همه گیری ویروس کرونا ماهیت برخی رویدادها را تغییر داد اما سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز رویدادهایی از جمله «صدای دانایی» و 3 مسابقه «کتابخوانی آنلاین» را برنامه ریزی و اجرا کرده است.
معاون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد : امسال در سطح شهر شیراز چند اقدام زیر ساختی نیز در حوزه کتاب از جمله حداقل ایجاد دو فضای تعاملی کتابخوانی و مطالعه کلید می خورد. و دست کم 3 کتابخانه عمومی  و سالن مطالعه در فرهنگسراهای  شیراز راه اندازی خواهد شد.
جعفری گفت: پیشنهاد نامگذاری یکی از معابر یا میادین شیراز به نام «کتاب» نیز در کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر شیراز در حال پیگیری است که المان کتاب نیز در آن نصب می شود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در تشریح فراخوان طراحی لوگو و پوستر شیراز پایتخت کتاب ایران نیز گفت: هنرمندان گرافیست و طراحان سراسر کشور تا 30 تیرماه فرصت دارند لوگو و همچنین پوستر شیراز پایتخت کتاب ایران را به آدرس shirazbookpromotion@gmail.com یا از طریق شبکه اجتماعی واتس اپ به شماره ۰۹۳۹۷۱۱۴۵۶۳ ارسال کنند که فرم ارسال اثر نیز در سایت سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز به آدرس farhangi.shiraz.ir قابل دسترس است.
جعفری خاطر نشان کرد استفاده از نمادهای فرهنگی و تاریخی شهر شیراز،المان های کتاب و کتابخوانی و همچنین عبارت «شیراز پایتخت کتاب ایران 1399» و Iran’s 2020 Book Capital  در طراحی لوگو و همچنین پوستر پیشنهاد می شود.
وی جایزه لوگو و پوستر برگزیده را هر کدام 10 میلیون ریال اعلام و تاکید کرد : نمایشگاهی نیز از پوستر ها و لوگو های منتخب برگزار و از منتخبین با اهدای لوح سپاس و جایزه 2 میلیون ریالی تقدیر می شود.
معاون فرهنگی، اجتماعی شهردار گفت: پوسترها باید در ابعاد 70*50 و حداقل لوگو باید به صورت وکتور طراحی  و فرم شرکت در مسابقه نیز به همراه اثر ارسال شود.
وی ادامه داد: پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز نیز به زودی با محوریت ارائه گزارش و برنامه های تمام موسسات، دستگاه ها و مردم در ترویج کتاب و کتابخوانی به صورت دو زبانه راه اندازی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.