کد خبر: 5620
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
  • خبرنگار: نوید جعفری
  • چاپ
زهرا افتخاری،مدیرکل کانون پرورش فکری

مدیرکل کانون پرورش فکری فارس گفت: گاهی باید قدردان تک‌تک کلماتی باشیم که در نوشتن به‌کار می‌رود تا صداقت، درستی، مهربانی و آموزش مهارت‌های زندگی را با آن بازخوانی کنیم.

به گزارش پیام خبر، زهرا افتخاری، در نشست مجازی ویژه روز ادبیات کودک و نوجوان که با حضور بیوک ملکی، شاعر، نویسنده و تصویرگر کتاب کودک و نوجوان در شیراز برگزار شد، افزود: برای شکوفایی استعدادها و عمق‌بخشی به شادی‌ها و لبخندها، باید از خودمان شروع کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری فارس، روز ۱۸ تیر را تلنگر عمیقی دانست برای همه آن‌هایی که در مقوله‌ی کار فرهنگی برای کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنند عنوان کرد و در ادامه گفت: این روز فرصتی است تا روز ملی ادبیات کودک و نوجوان را میان کتاب‌های کتابخانه، روی میزهای رنگی و در لبخند شاد اعضای خوب مراکز کانون گرامی بداریم و یادمان باشد که ادبیات در گستره یک روز و یک هفته و ماه و سال جای نمی‌گیرد.

افتخاری، ادامه داد: برای شکوفایی استعدادها و عمق‌بخشی به شادی‌ها و لبخندها، باید از خودمان شروع کنیم؛ با کلمه مهربان باشیم و درهای جهان شخصی را به روی ادبیات و هنر باز کنیم. در این صورت ما نیز مانند مرد خوب و مهربان قصه‌ها، پلی رنگین را بر فراز قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب ترسیم خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به نشاط‌آفرینی و خلق لحظات زیبا برای کودک و نوجوان در خلال آفرینش اشعار و داستان‌های مناسب و سرگرم‌کننده گفت: شاعران و نویسندگان، عشق را برای ما ترسیم می‌کنند و حمایت از آنان، باعث دلگرمی و انگیزه‌بخشی بیشتر می‌شود تا با روحیه‌ای مضاعف به خلق اثر بپردازند.

مدیرکل کانون پرورش فارس، افزود: گاهی باید قدردان تک‌تک کلماتی باشیم که در نوشتن به‌کار می‌رود تا صداقت، درستی، مهربانی و آموزش مهارت‌های زندگی را با آن بازخوانی کنیم.

افتخاری در پایان گام برداشتن در حوزه‌های معرفتی و معرفی شاعران و نویسندگان را از وظایف مسئولان فرهنگی دانست و از مربیان که در ایام شروع ویروس کرونا تلاش کردند تا با فعالیت در فضای مجازی، ارزش‌ها و مهارت‌های زندگی را به کودکان و نوجوانان بیاموزند، قدردانی کرد.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل