کد خبر: 5982
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
مهدی قاسمی، نشست خبری رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: توسعه کشت گلخانه ای، استفاده از آبیاری تحت فشار، اجرای کشاورزی حفاظتی و توجه به زنجیره های تولید و نیاز بازار و ذائقه مصرف کننده از تاکیدات جهاد کشاورزی فارس به فعالان این حوزه است.

به گزارش پیام خبر، محمد مهدی قاسمی، امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران بخش کشاورزی فارس گفت: تجلیل از خبرنگاران، پاسداشت نقد و نقادی منصفانه و گرامیداشت آگاهی بخشی، تعهد و خدمت و ایثار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس افزود: جهاد کشاورزی فارس از رهنمودهای جامعه رسانه ای استان برای بهبود و تحول در این حوزه استقبال می کند و شخصا به عنوان نماینده خانواده بزرگ جهاد کشاورزی فارس، قدردان زحمات اصحاب رسانه هستم.

وی در ادامه با اشاره به گستردگی بخش کشاورزی در استان فارس بیان کرد: بیش از 10 درصد محصولات کشاورزی کشور در استان فارس تامین می شود که نقش مهمی در تامین امنیت غذایی کشور دارد.

قاسمی تاکید کرد: تاکید جهاد کشاورزی استان بر این است که دانش کشاورزی را که از نیاکان ما به ارث رسیده با پیشرفت علم و دانش افزایی در حوزه کشاورزی تقویت کنیم و ارتقا دهیم.

وی افزود: باید علم و دانش روز به طور موثر در خدمت کشاورزی استان قرار بگیرد و اطلاع رسانی، دانش افزایی، ترویج و مشارکت های مردمی به تحقق این هدف کمک می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در بخش دیگری با اشاره به آغاز نظام مدیریت ترویج در جهاد کشاورزی در سال های اخیر گفت: هدف اصلی این طرح، به کار گرفتن دانش افزایی در هکتار است تا با بهره گیری از دانش در مزارع مختلف بخش کشاورزی، صنایع تبدیلی و ... شاهد افزایش کمیت و کیفیت تولید باشیم.

قاسمی افزود: در سال های اخیر شاهد تاثیر مطلوب دانش افزایی در عرصه کشاورزی استان بوده ایم و مشاهده می شود که بهره بردارانی که با علم در حوزه کشاورزی عمل می کنند، موفق تر از سایرین در این حوزه هستند.

وی تصریح کرد: دانش افزایی، موجب جهش تولید در کشاورزی فارس می شود و جهاد کشاورزی استان تمام تلاش خود را در این حوزه به کار گرفته است تا تسهیلات ارزان تری در اختیار کشاورزان و بهره برداران قرار بگیرد.

قاسمی اعلام کرد: ضریب مکانیزاسیون کشاورزی ما با اختصاص تسهیلات در پنج سال اخیر متحول شده است که کشاورزان استان به خوبی از آن استفاده کرده اند.

وی با ابراز رضایت از بهره برداری صنایع در حوزه کشاورزی در استان گفت: سال گذشته در فارس، بالاترین صنایع در سال های بعد از انقلاب به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس تاکید کرد: توسعه کشت گلخانه ای، استفاده از آبیاری تحت فشار، اجرای کشاورزی حفاظتی و توجه به زنجیره های تولید و نیاز بازار و ذائقه مصرف کننده از تاکیدات جهاد کشاورزی فارس به فعالان این حوزه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.