کد خبر: 6294
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
واکسن کرونا

۲ شرکت دارویی چینی واکسن‌های احتمالی کووید ۱۹ را از شنبه در پکن به عنوان بخشی از نمایشگاه بین المللی چین برای تجارت خدمات به نمایش می‌گذارند و شرایط تولید انبوه آنها را فراهم می‌کنند.

به گزارش پیام خبر، به نقل از سی‌تی‌جی‌ان، دو شرکت دارویی چینی واکسن‌های احتمالی کووید ۱۹ را از شنبه در پکن به عنوان بخشی از نمایشگاه بین المللی چین برای تجارت خدمات به نمایش می‌گذارند.

نامزد واکسن  کرونا توسعه یافته توسط شرکت زیست‌فناوری سینوواک (Sinovac) و واکسن کرونای گروه ملی بیوتک چین (CNBG) واکسن‌هایی هستند که قرار است به نمایش درآیند و به تولید انبوه برسند.  

آزمایشات مرحله یک و دو این واکسن‌ها بدون عوارض جانبی جدی بوده و ایمنی لازم را از خود نشان داده‌اند؛ ضمن اینکه مدتی است این دو واکسن در مرحله سوم آزمایش بالینی هستند و تاکنون نتایج آزمایش آنها مثبت بوده است.

یین ویدونگ، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت «Sinovac Biotech Ltd» گفت: «پس از انجام تزریق واکسن روی بیش از ۱۰۰۰ داوطلب  برخی فقط خستگی یا ناراحتی جزئی نشان دادند؛ تب یک شاخص های اصلی است که ما ایمنی واکسن را براساس آن ارزیابی می‌کنیم و در داوطلبان این عارضه بروز نکرده است. در مورد اثربخشی، پس از دو بار تزریق تقریباً همه داوطلبان آنتی بادی تولید کردند».

شرکت زیست‌فناوری سینوواک برای آماده سازی تولید بالقوه و انبوه واکسن کرونا یک کارخانه  به متراژ ۲۰ هزار متر مربع احداث کرده است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سینوواک همچنین یادآور شد:‌ تسهیلات ما برای تولید سالانه ۳۰۰ میلیون دوز واکسن طراحی شده است. این ظرفیت می‌تواند تقاضای داخلی و تقاضای برخی کشورها را برآورده سازد.

در کنار واکسن سینوواک، چین سه کاندیدای دیگر برای واکسن COVID-۱۹ دارد که وارد مرحله سوم آزمایشات بالینی شده اند و نیمی از شش مورد را در جهان تشکیل می‌دهند.

به گفته سازندگان دو واکسن مذکور، اگر اوضاع خوب پیش برود، انتظار می‌رود این دو واکسن تا پایان امسال وارد بازار شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

بین الملل

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.