کد خبر: 6354
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
واکسن کرونا

یک مقام ارشد در حوزه تولید واکسن چین گفت: به صدها هزار نفر به عنوان بخشی از یک برنامه اضطراری دو نامزد واکسن کرونا تزریق شده و تاکنون هیچ کسی آلوده نشده است.

به گزارش پیام خبر، به نقل از سی‌تی‌جی‌ان، ژو سونگ، مقام ارشد در حوزه تولید واکسن چین گفت: به  صدها هزار نفر به عنوان بخشی از یک برنامه اضطراری دو نامزد واکسن کرونا تزریق شده است.

وی افزود: انتظار می رود دو واکسن تولید شده توسط گروه ملی بیوتک چین (CNBG) و شرکت سینوواک به زودی در بازار وارد شود و هزینه آن کمتر از ۱۰۰۰ یوان (حدود ۱۴۶ دلار آمریکا) خواهد بود. 

آنها هنوز در مرحله سوم آزمایش برای ایمنی و کارآیی هستند؛ این مرحله معمولاً آخرین مرحله قبل از تصویب و تأیید واکسن برای تزریق است.

آزمایش واکسن کرونای چین در بیش از ۱۰ کشور دیگر، از جمله امارات متحده عربی، بحرین، پرو، مراکش، آرژانتین و اردن نیز در حال انجام است و اساساً قرار است واکنش افراد مختلف به آن تحت بررسی قرار بگیرد.

این دو کاندید واکسن پس از نتایج قابل اعتماد در آزمایشات فاز یک و فاز دو، برای استفاده اضطراری غیرنظامی تأیید شده‌اند.

برنامه استفاده اضطراری از واکسن کرونا از اواخر ماه ژوئیه آغاز شد و به گروه‌های«پرخطر» مانند کادر پزشکی، دیپلمات‌ها و افرادی که به کشورهای خارجی سفر می کردند و هنوز با بیماری همه گیر دست و پنجه نرم می‌کنند، تزریق شد.

ژو سونگ خاطرنشان کرد: «ده ها هزار نفر در شرایطی که در معرض خطر برای ابتلا به کرونا قرار داشتند، واکسینه شدند و تاکنون هیچ کسی آلوده نشده و این اثبات واکسن‌های کرونای چین است».

انتظار می‌رود گروه ملی بیوتک چین (CNBG) پس از ارتقای شیوه‌های تولیدی خود بتواند ۳۰۰ میلیون دوز واکسن در سال تولید کند و  روی طرحی کار می‌کند که امکان افزایش ظرفیت تولیدی‌اش تا یک میلیارد دوز را هم بدهد.به گفته سونگ، این واکسن‌ها می‌توانند از یک فرد در برابر ویروس کرونا ویروس جدید برای یک تا سه سال محافظت کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

بین الملل

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.