کد خبر: 6490
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
رونمایی از یادمان شهدای هنرمند سپیدان رونمایی

دبیر شورای فرهنگ عمومی سپیدان و بیضا افزود: شهرستان سپیدان گنجینه‌ای بزرگ از شهدای هنرمند در رشته‌هایی همچون قرآن، نمایش، خوشنویسی، نقاشی و طراحی در شهرستان فعالیت می کردند.

به گزارش پیام خبر؛ در آیین با حضور تنی چند از مسئولین لشکری و کشوری تمثال و یادمان شهدای هنرمند شهرستان سپیدان در دومین روز از هفته دفاع مقدس رونمایی گردید.

سید ابراهیم حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپیدان و بیضا در این آیین گفت: شهدا اسوه‌های ایستادگی، از خودگذشتگی و فداکاری‌اند. روح و روان بزرگ آنان در جسم نمی‌گنجید پس پر کشیدند تا آزادی و سربلندی را بدست آورند و به دیگران بیاموزند.

حسینی هفته دفاع مقدس را فرصتی دانست تا از ذخایر انقلاب که زندگی آبرومندانه بشری به آن وابسته است رونمایی شود.

وی گنجینه بزرگ دفاع مقدس را هم گنجینه بزرگ و دریای بیکران معرفت و شناخت دانست که به هفته‌ها، ماها و سال‌ها تمام شدنی نیست؛ چرا که این حماسه‌ها برگرفته از خیزش عاشورایی حسینی آن دریای بی‌پایانی است که هر ساله با شور و شعور بیشتری برگزار می شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی سپیدان و بیضا افزود: شهرستان سپیدان گنجینه‌ای بزرگ از شهدای هنرمند در رشته‌هایی همچون قرآن، نمایش، خوشنویسی، نقاشی و طراحی در شهرستان فعالیت می کردند.

این آیین با حضور حسن همتی، معاونت فرماندار و دیگرمسئولین و هنرمندان شهرستان برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.