صنعت

حال و روز صنعت در استان فارس چندان خوش نبود که با ورود کرونا وضع بیش از پیش خراب شد، در این میان کانون تبلیغات بهشتی باسابقه چندین ساله به صورت رایگان در این زمینه ورود کرده و توانسته اتفاقات مثبت و خوبی را رقم بزند.

به گزارش پیام خبر، حال و روز صنعت در استان فارس چندان خوش نبود که با ورود کرونا وضع بیش از پیش خراب شد تا روزنه‌های امید اهالی صنعت کمرنگ‌تر از قبل شود.

مشاوره‌های تخصصی؛کلید حل مشکلات واحدهای صنعتی در آستانه تعطیلی

طبق گفته مدیر عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز در پایان اسفند ماه ۹۸، حدود کرونا ۷۵ درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز را تعطیل کرده بوده و حال با گذشت چندین ماه وضع بسیاری از آنها همچنان نامطلوب و درحالت تعطیلی می‌باشد.

طبق گفته روانشناسان، در شرایطی که فشار روحی و روانی بر مدیران زیاد شود، قدرت تجزیه و تحلیل آنها کاهش یافته و روند نزولی و زیان دهی ادامه پیدا می کند، حال اگر گروهی متخصص در حوزه‌های مرتبط در کنار این افراد قرار گیرند، با ارائه مشاوره‌های لازم می توانند وضعیت مجموعه را بهبود بخشند.

در این دوران که همه به فکر جیب و منافع خود هستند، افرادی هنوز هستند که چشمداشت مالی نداشته و سعی دارند با بهره‌گیری از علم و دانش خود، گره از کار مردم باز نمایند.

کانون تبلیغات بهشتی باسابقه چندین ساله به صورت رایگان در این زمینه ورود کرده و توانسته اتفاقات مثبت و خوبی را رقم بزند.

مشاوره و برنامه‌ریزی رایگان برای احیای واحدهای صنعتی تعطیل یا نیمه تعطیل

مدیر کانون تبلیغاتی بهشتی در مورد این اقدامات خیرخواهانه توضیح داد: با حضور نیروهایی متخصص در حوزه‌های اقتصادی، مدیریت و تبلیغات در کنار خود در تلاش هستیم در حد توان از تعطیلی واحدهای صنعتی و کارگاه‌های کوچک و بزرگ جلوگیری کرده و با راهکارهایی تخصصی واحدهای تعطیل شده را نیز به چرخه بازگردانیم.

 محمدعلی بهشتی با بیان اینکه کار ما در قدم نخست جلوگیری از ورشکستی مجموعه‌های صنعتی می باشد، اظهار کرد: ما در کانون تبلیغات بهشتی با آنالیز و بررسی واحد صنعتی برای بالا بردن فروش و جبران چسبندگی برنامه‌ریزی مدت دار صورت می دهیم.

 وی با ذکر اینکه مشاوره‌ها و برنامه ریزی‌ها به صورت رایگان انجام می شود، اذعان داشت: با فروش بیشتر مجموعه تولیدی از اخراج کارگران آن جلوگیری می کنیم.

 بهشتی اضافه کرد: با طراحی، هدایت و اجرای کمپین‌های فروش از پسرفت واحد صنعتی جلوگیری کرده تا مانع از افزایش هزینه‌ها در مقابل درآمد مجموعه باشیم.

مدیر کانون تبلیغات بهشتی در مورد فعالیت های خود در زمینه مشاوره و کمک به مجموعه‌های صنعتی نیمه‌تعطیل و یا تعطیل گفت: تاکنون به لطف خدا توانسته ایم از تعطیلی کامل سه کارخانه جلوگیری کرده و آنها را در مسیر رشد قرار دهیم به نحوی که هم اکنون حرف اول را در زمینه کاری خود در استان و حتی یکی از آنها در جنوب کشور می زنند.

وی بیان کرد: با بهره‌گیری از تیم‌هایی جوان، متعهد و متخصص آمادگی کمک به استارت‌آپ شدن واحدهای صنعتی و تولیدی را نیز داریم تا بدین صورت بتوانند در بازار با سایر مجموعه‌ها به رقابت بپردازند.

بهشتی متذکر شد: هر کدام از ما به عنوان یک انسان موظف هستیم تلاش خود را برای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم انجام دهیم و خوشحالیم بتوانیم گامی هرچند کوچک را برای مردم برداریم.

وی اشتغال را مهم‌ترین دغدغه همه مردم دانست و اعلام کرد: آمادگی داریم مشاغل، صنایع و واحدهای تولیدی را برای ابتدا جلوگیری از تعطیلی و ورشکستگی و در ادامه رشد و پیشرفت در حوزه کاری خود بصورت رایگان کمک و همراهی نماییم.

همه در حد توان برای بهبود وضعیت معیشتی مردم

در برهه کنونی کشور می طلبد هر فردی در هر سمت و جایگاهی کمک به وضعیت اشتغال مردم داشته باشد و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جلوگیری  از تعطیلی و اتلاف سرمایه‌گذاری‌های کشور، اتمام حجتی برای تمامی دستگاه‌های اجرایی است که به هیچ عنوان قرار نیست هیچ واحد تولیدی تعطیل شده و همواره تعطیل بماند.

در همین خصوص اشتغال یکی از تاکیدات ثابت رهبر معظم انقلاب در سالهای اخیر بوده و همواره از مسئولان، متولیان و کسانی که توان کمک به این حوزه را دارند درخواست کرده اند که به میدان آمده و در این حیطه ایفای نقش نمایند تا علاوه بر مشکلات اقتصادی و معیشتی از مشکلات دیگری که بیکاری و تعطیلی واحدهای صنعتی برای جامعه به بار می آورد همچون معضلات و آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.