کد خبر: 6508
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
پرواز هواپیما

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:طرح تاکسی هوایی با هواپیماهای ۴ تا ۱۹ نفره آغاز می‌شود. در این طرح همه فرودگاه‌های کم تردد کشور فعال می‌شوند.

به گزارش پیام خبر، منوچهر منطقی، خبر از فعالیت تاکسی های پرنده از مهرماه خبر داد و گفت: اگر این طرح در استان ها و شهر های کم برخودار نیز اجرایی شود سبب رونق اقتصادی آن مناطق خواهد شد.

دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل هوشمند افزود: تاکسی هوایی قرار است با هواپیماهای ۴ تا ۱۹ نفره آغاز شود. امید است در این طرح همه فرودگاهای کم تردد کشور فعال شوند و هواپیماهای موجود رداین کلاس می توانند خدمت رسانی کنند. این طرح که قبل از انقلاب مطرح شده بود و به دلایلی به تعویق می افتاد اکنون با توان دانش بنیان ها توانستیم آن را به مرحله اجرا برسانیم.

منطقی در خصوص آغاز این طرح اضافه کرد: فاز اول طرح در مهرماه شروع خواهد شد و فاز دوم را در بهمن ماه خواهیم داشت. اجرای طرح با کمبود هایی روبه رو شده است، در حال حاضر با وجود توان تولید داخلی سوخت این هواپیماها سوخت از کشورهای دیگر تامین می شود. تولید سوخت داخلی پیشرفت را بیشتر می کند. افزایش دسترسی فرودگاهی و کم کردن تشریفات فرودگاها سرعت طرح را بالا می برد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.