کد خبر: 6605
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
مدیر کل فرهنگ ارشاد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام کرد: هنرمندان می‌توانند برای کسب درجه هنری، آثار خود را به دبیرخانه شورای ارزشیابی هنرمندان کشور ارائه دهند و از مزایای آن برخوردار شوند.

به گزارش پیام خبر ، صابر سهرابی اظهار داشت: هنرمندانی می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه شورای ارزشیابی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دهند که از سوی دستگاه‌ها، نهاد یا دانشگاه‌های دولتی یا عمومی غیردولتی، انجمن‌های تخصصی- صنفیِ هنری یا سه نفر استاد تراز اول در همان رشته کتباً معرفی‌شده باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، برخورداری از حداقل پنج سال سابقه کار هنری در رشته مرتبط و معرفی‌نامه از استادان معتبر مانند دارندگان درجه یک هنری یا اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در رشته مرتبط را برای کسب رتبه الزامی دانست و گفت: داشتن حداقل مدرک پایان دوره متوسطه برای متقاضیان کمتر از ۴۰ سال ضروری است و در همین مسیر حداقل سن متقاضیان دریافت درجه پنج هنری ۳۵ سال و داشتن حداقل سواد خواندن برای متقاضیان بیش از ۵۰ سال لازم است.
سهرابی افزود:  در خصوص سن،  برای درجات سه و چهار ۳۰ سال در نظر گرفته شده است. سن برای متقاضیان درجه دو هنری حداقل ۳۵ سال و  برای متقاضیان درجه یک هنری نیز ۴۰ سال تعیین شده است؛ البته از همه مهمتر اینکه، حداقل ۱۵ سال سابقه فعالیت مستمر حرفه‌ای در رشته مربوطه برای درجه یک هنری ضروری است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس ادامه داد: اهالی فرهنگ، ادب و هنر می‌توانند مدارک تشویق و تقدیر از هنرمندی خود یا نمونه آثار منتشرشده به صورت مقاله، تحقیق، یادنامه و... را ارسال کنند.
وی در ادامه به معرفی انواع نشان‌های هنری پرداخت و افزود: نشان درجه یک معادل دکترای هنری، درجه دو معادل فوق لیسانس، درجه سه معادل لیسانس، درجه چهار معادل فوق دیپلم و درجه پنج برابر دیپلم محسوب می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرد: هنرمندان این استان می توانند با مراجعه به حوزه معاونت هنری این اداره کل مدارک خود را ارایه دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.