کد خبر: 6612
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
آموزش مجازی

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان با تاکید بر اینکه آموزش در هیچ شرایطی تعطیل نخواهد شد، افزود: تداوم تحصیل یکی از تصمیمات دولت و مدیریت ارشد استان و مسئولین شهرستان شیراز  و از  اولویت های مهم و اساسی در این حوزه است.

به گزارش پیام خبر، محمدرضا امیری اظهار داشت: باتوجه به وضعیت حاکم بر جامعه که در پی شیوع کرونا بوجود آمده و تصمیماتی که در خصوص آموزش آنلاین در سطح کلان کشور اتخاذ شد آماده سازی زیرساخت مورد نیاز برای پیاده کردن این روش که از اواخر سال تحصیلی گذشته آغاز شده بود، از ۱۵ شهریورماه امسال به شکل کامل تری در حال اجرا می می باشد.

فرماندار شیراز ادامه داد: آموزش آنلاین دغدغه‌هایی برای والدین و معلمین در شیراز ایجاد کرده است که جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اخیرا با محوریت آموزش آنلاین نیز تشکیل شد واختیار نحوه تشکیل کلاس ها بصورت حضوری یا غیرحضوری به شورای مدارس واگذار شده که مدیر مدرسه، نماینده دبیران و نماینده اولیا در آن عضویت دارند.

امیری ایجاد شبکه اجتماعی شاد را علیرغم وجود کمبودها و نقایص، کار عظیمی از سوی دولت و وزارت آموزش و پرورش دانست که با شیوع کرونا در دستور کار قرار گرفت و خاطرنشان کرد: آموزش حتی در شهرهایی مانند شیراز که وضعیت شیوع بیماری در حالت حاد است به صورت مجازی ادامه دارد و تعطیل نشده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه نقایصی نیز در این شرایط برای آموزش آنلاین وجود دارد، گفت: در حال حاضر در شهر شیراز هر روزه کلاس های درس مانند زمانی که حضوری برگزار می شد دایر است و معلمان در مدارس حاضر هستند و کلاس های مجازی را مدیریت می کنند و از دانش آموزان حضور و غیاب نیز انجام می‌شود.

امیری عنوان کرد: آموزش آنلاین از معلمان و سیستم آموزش و پرورش چندین برابر بیش از زمانی که کلاس ها بصورت حضوری برگزار می شد توان و انرژی گرفته است و ما شاهد زحمات مضاعف فرهنگیان دلسوز شهرستان هستیم.

قطعی اینترنت حین آموزش

فرماندار شهرستان شیراز اظهار داشت: کاستی هایی نیز مانند قطعی اینترنت در هنگام آموزش آنلاین وجود دارد که به زیرساختهای مخابراتی مربوط است و در این زمینه کارگروهی تشکیل شده که با همکاری شرکت مخابرات در ۴ ناحیه و یک منطقه ارژن مشکلات این حوزه را شناسایی و برای رفع آن اقدام می کنند.
وی ادامه داد: عدم یکپارچگی و وجود تفاوت در نحوه آموزش مناطق مختلف شیراز نیز دیده می شود که برای رفع این نقیصه نیز کارگروهی دیگر  تشکیل شده که برای ایجاد یکپارچگی در نرم افزارها و دستورالعمل اقدام می کنند تا حتی المقدور تفاوت ها در نحوه برگزاری کلاس های آنلاین و عملکرد سلیقه‌ای کاهش یابد. هرچند در بخشنامه بازگشایی وزارت آموزش و پرورش استفاده از سایر پیام رسان ها به طور کلی محدود نشده است.

 مخارج آموزش آنلاین برای خانواده‌های کم بضاعت 

امیری به مشکلات بعضی خانواده های کم بضاعت برای تامین هزینه های آموزش آنلاین اشاره کرد و افزود: گروهی با عنوان ساماندهی و جلب و جذب کمک‌های خیرین در شهر شیراز ایجاد شده تا کمک نیک اندیشان و خیرین به این سمت هدایت شده و خرید گوشی، تبلت و حجم اینترنت مورد نیاز دانش آموزان کم بضاعت ساماندهی گردد. به گفته فرماندار شیراز، آموزش از طریق تلویزیون نیز توانسته است بخشی از دانش آموزان مناطق محروم تر را پوشش دهد و تهیه و توزیع درس نامه ها و خودآموزها نیز توانسته است بخش زیادی از مشکلات را مرتفع نماید.

امیری به تلاش های بهزیستی و کمیته امداد و همچنین موسسه های خیریه در این خصوص اشاره کرد و گفت: تنها در یکی از نواحی آموزش و پرورش شیراز در روزهای اخیر ۲ هزار و ۷۰۰ بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند توجه توزیع شد.
فرماندار شیراز در ادامه ضمن اشاره به تشکیل گروه‌های بازرسی در نواحی مختلف آموزش و پرورش شهرستان شیراز، اظهار داشت: بازدیدها و سرکشی های لازم نیز بصورت مداوم از مدارس شهرستان شیراز انجام می شود تا با کمترین مشکل سال تحصیلی جدید تداوم یابد 

 حفظ سلامت معلمین و وضعیت سرویس مدارس شیراز 

امیری با تاکید بر ضرورت حفظ سلامت معلمین و کارکنان مدارس که هر روزه در محل کار خود حضور فیزیکی دارند، افزود: رایزنی و پیگیری‌هایی برای تامین اعتبار مورد نیاز برای گندزدایی و ضدعفونی مدارس شیراز در دستور کار قرار گرفته است.
فرماندار شیراز در ادامه به پیش بینی های لازم و تدابیر اندیشیده شده در خصوص سرویس مدارس اشاره و بیان کرد: اولین جلسه توجیهی مدیران مدارس  با حضور معاونت حمل و نقل شهرداری شیراز در ناحیه یک آموزش و پرورش شیراز انجام شده و والدین می‌توانند از طریق سامانه سپند ثبت نام سرویس مدارس برای دانش آموزان را انجام دهند تا در صورت  زرد و یا سفید شدن وضعیت و شروع آموزش حضوری، سرویس مدارس بدون هیچ وقفه ای، خدمات رسانی به مردم و دانش آموزان را انجام دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.