کد خبر: 6618
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
افشان بینی

محققان استرالیایی سرگرم ساخت یک افشانه بینی هستند که با تقویت سیستم ایمنی بدن تکثیر ویروسی ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ را کاهش می‌دهد. آزمایش‌های انجام شده روی حیوانات نشان داد که این افشانه تا ۹۶ درصد تکثیر ویروسی را کاهش می‌دهد.

به گزارش  پیام خبر ،پایگاه اینترنتی نیوز مدیکال، با تداوم قربانی گرفتن کرونا در سطح جهان، محققان برای تولید دارو یا واکسنی به منظور مقابله با این عفونت در حال رقابت هستند.

با ابتلای بیش از ۳۳.۵ میلیون نفر به بیماری کووید-۱۹ از زمان آغاز این همه گیری در دسامبر ۲۰۱۹ تاکنون، ابداع یک شیوه درمانی برای افرادی که به این عفونت مبتلا شده اند مهم و حیاتی شده است.

اکنون یک شرکت بیوتکنولوژی در استرالیا به نام Ena Respiratory اعلام کرده که در حال ساخت یک افشانه بینی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با آنفلوآنزا و سرماخوردگی های شایع کمک می کند؛ محققان با بررسی این افشانه روی حیوانات مشاهده کردند که این افشانه به اندازه قابل توجهی رشد ویروس کرونا را کاهش می دهد. این افشانه بالقوه بینی نه تنها به درمان کووید-۱۹ کمک می کند بلکه از ابتلا به آن نیز پیشگیری می کند.  

آزمایشات انجام شده روی این افشانه جدید که INNA-۰۵۱ نام دارد، نشان داده است که این افشانه به اندازه ۹۶ درصد تکثیر ویروسی را در حیوانات کاهش می دهد.

هدف از ابداع این افشانه که به صورت اسپری بینی استفاده می شود، تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرماخوردگی های شایع و آنفلوآنزا است.

این افشانه با تحریک سیستم ایمنی ذاتی بدن که خط مقدم بدن در مباره علیه عفونت ناشی از یک پاتوژن است عمل می کند. محققان در مطالعه در آزمایشگاه مشاهده کردند که این دارو با تقویت سیستم ایمنی بدن، از عفونت و تکثیر SARS-CoV-۲ نیز جلوگیری می کند.

مشروح این مطالعه جدید که درمان بالقوه ای را برای کووید-۱۹ توصیف می کند در نشریه bioRxiv منتشر شده است. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

بین الملل

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.