تنیس روی میز

مهلت تعیین شده برای اعلام آمادگی تیم‌های متقاضی حضور در فصل جدید لیگ برتر تنیس روی میز هفته آینده به پایان می‌رسد این درحالی است که تنها چهار تیم حضور خود را قطعی کرده‌اند.

به گزارش پیام خبر، طبق آنچه توسط کمیته مسابقات فدراسیون تنیس روی میز تعیین شده، ۲۰ مهرماه آخرین فرصت برای تیم هاست تا جهت حضور در فصل پیش روی مسابقات باشگاهی اعلام آمادگی رسمی داشته باشند. بر این اساس یکشنبه هفته آینده آخرین مهلتی است که تیم ها می توانند آمادگی خود را به کمیته مسابقات اعلام کنند.

این در حالی است که تا به امروز حضور تنها چهار تیم در لیگ برتر تنیس روی میز قطعی و نهایی شده است؛ شهرداری کرج، رعد پدافند هوایی و دانشگاه آزاد که سال گذشته هم در لیگ برتر شرکت داشتند همراه با پادما یدک اصفهان تیم هایی هستند که در لیگ ۹۹ شرکت خواهند داشت. سایر تیم های متقاضی هم طی یک هفته آینده باید برای شرکت در این رقابت ها تعیین تکلیف کنند به خصوص که فدراسیون تنیس روی میز تصمیمی برای تمدید مهلت تعیین شده ندارد.

پیمان حسنی دبیر فدراسیون تنیس روی میز در این زمینه گفت: تیم های دیگری به نمایندگی از یزد، تبریز و ... قصد حضور در مسابقات را دارند. این تیم ها با فدراسیون هم مذاکراتی داشته اند اما همچنان پیگیر دریافت مجوزهای لازم برای نهایی کردن حضور خود هستند.

وی ادامه داد: تیم های شرکت کننده در مسابقات دو دسته هستند؛ تیم هایی که به دنبال سکو و نتیجه‌گیری می باشند و تیم هایی که تنها صرفِ حضور برای‌شان اهمیت دارد. تیم هایی هنوز حضور خود را قطعی نکرده اند جزو دسته دوم به حساب می آیند. در مجموع و با توجه به اطلاعی که از اقدامات تیم ها داریم، پیش بینی فدراسیون این است که لیگ ۹۹ هم با حضور هشت تیم برگزار شود.

دبیر فدراسیون تنیس روی میز در مورد وضعیت پتروشیمی بندرامام که سال ها در مسابقات باشگاهی این فدراسیون شرکت داشت و در چند دوره و از جمله دوره پیش هم عنوان قهرمانی را از آن خود کرد نیز گفت: اینکه امسال پتروشیمی مانند همیشه در لیگ تنیس روی میز تیمداری کند، بعید به نظر می رسد.

حسنی که در چند دوره لیگ تنیس روی میز هدایت تیم پتروشیمی را هم بر عهده داشت، خاطرنشان کرد: ساختار پتروشیمی را من سال ۷۶ تشکیل دادم. همین تیم یک سال بعد از آن وارد لیگ برتر شد و به صورت مستمر تا سال گذشته در این رقابت ها شرکت داشت و در بسیاری از ادوار هم قهرمان شد. ساختار این تیم و در کل باشگاه پتروشیمی اما تغییرکرده طوریکه با شرایط جدید نمی تواند به تیم‌داری ادامه دهد.

وی با تاکید بر اینکه این وضعیت فقط شامل تنیس روی میز پتروشیمی نمی شود، تصریح کرد: اماکن ورزشی که تحت مالکیت پتروشیمی بودند طبق دستور برخی مسئولان به یک شرکت خدماتی در ماهشهر واگذار شده اند. در نتیجه تیم هایی که در قالب این باشگاه و با نام پتروشیمی قصد حضور در مسابقات را داشته باشند باید برای تمرین و مسابقات‌شان سالن اجاره کنند. همین مسئله برای ادامه فعالیت های تیم های پتروشیمی در رشته های مختلفی محدودیت ایجاد کرده است.

دبیرفدراسیون تنیس روی میز تاکید کرد: به احتمال خیلی زیاد پتروشیمی در لیگ تنیس روی میز تیمداری نخواهد کرد به خصوص که تا به امروز هیچ صحبتی حتی به صورت محتمل در این زمینه  نداشته اند. بنابراین امسال بعد از سال ها لیگ را بدون پتروشیمی برگزار خواهیم کرد.

 طبق مصوبه کمیته مسابقات فدراسیون تنیس روی میز، فصل جدید لیگ برتر از آبان ماه و نیمه دوم این ماه آغاز می شود. این بیست و نهمین دوره مسابقات لیگ برتر در رشته تنیس روی میز به حساب می آید.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.