کد خبر: 6897
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
قیمت شمش طلا و دلار

تحلیل‌گران گفته اند انتظار میرود نقره طی ۱۲ ماه آینده، با تقاضای پایدار سرمایه گذاران و بهبود وضعیت مصرف صنعتی در سال ۲۰۲۱، قیمت هر اونس آن به ۴۰ دلار افزایش یابد.

به گزارش پیام خبر، به نقل از اقتصاد نیوز در پایان روز آغازین هفته کاری بازارهای جهانی، قیمت هر اونس طلا ۴ دلار افزایش یافت و به ۱۹۰۳ دلار رسید. در اوایل روز، قیمت اونس طلا از حدود ۱۹۰۰ برخاست و تا ۱۹۱۹ دلا بالا رفت و بعد از به آرامی به پایین سقوط کرد تا به همان حدود ۱۹۰۰ آغاز بازار بازگردد. تحلیل‌های فنی سایت اینوستینگ و تریدینگ‌ویو هر دو برای روز آینده توصیه به خرید دارند.

نمودار طلا

نیم چرخ زمان‌سنج پلوسی

افزایش قیمت طلا در اوایل روز درنتیجه تحولات جدید محرک‌های مالی بود.  نانسی پلوسی رهبر اکثریت مجلس نمایندگان نسبت به امکان تصویب بسته‌های جدید محرک‌های مالی ابراز خوش‌بینی کرد. در حین ابراز خوش‌بینی اما پلوسی ضرب الاجل ۴۸ ساعته اعلام کرد که اکنون بیش از ۲۰ ساعت آن گذشته است.

تا اینجای کار  هیچ جوابی از ترامپ رئیس جمهور یا مکانل رهبر اکثریت سنا در این خصوص‌ منتشر نشده ‌است. اگر فردا هم توافقی صورت نپذیرد، باید انتظار داشت که یک شوک دیگر به بازار طلا وارد شود. اگرچه این شوک با توجه به انتخابات دو هفته آینده و پیشتازی جو بایدن در نظرسنجی‌ها، گستره چندانی شاید نخواهد داشت.  

 چشم‌انداز طلایی نقره

در بازارهای فلزات دیگر، نقره ۱.۷ درصد صعود کرد و به ۲۴.۵۰ دلار رسید.  قیمت فعلی اونس نقره بالاترین قیمت آن در  نزدیک به یک هفته گذشته است.  تحلیل‌گران، به سی‌ان‌بی‌سی، گفته اند انتظار میرود نقره طی ۱۲ ماه آینده، با تقاضای پایدار سرمایه گذاران و بهبود وضعیت مصرف صنعتی در سال ۲۰۲۱، قیمت هر اونس آن به ۴۰ دلار افزایش یابد. امروز هر اونس پلاتین با ۰.۶ درصد افزایش بر روی ۸۶۵.۵۲ دلار قرار گرفت و هر اونس پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۳۳۷ دلار رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل